6 võimalust, kus saaksid edukalt kasutada universaaltööriista

kodus.ee
Ostsilleeriva multitööriistaga saad lihvida, lõigata metalli, puitu, kipsplaati, teha suuri avasid ja sukelduslõikeid kõvasse puitu. | Shutterstock

Vahetatavate teradega ostsilleeriv multitööriist on üks käepärasemaid  ja universaalsemaid tööriistu. Selle mitmekülgsus võimaldab teha väga erinevaid töid, mida pole võimalik ühegi teise tööriistaga teha.

Multitööriistaga saad lihvida, lõigata metalli, puitu, kipsplaati, teha suuri avasid ja sukelduslõikeid kõvasse puitu või lõigata uue parketi paigaldamisel ukselenge madalamaks. Sellega on võimalik eemaldada kuivanud segu plekke, lõigata parketti seina äärset parajaks või kasvõi vanu naelu ja kruvipäid maha lõigata.
Järgnevalt kuus rakendust, kus võiksid kasutada multitööriista oma igapäevases töös.

1. Sukelduslõiked

See on suure tõenäosusega üks kõige lemmikumaid rakendusi ostsilleeriva multitööriista kasutajale. Multitööriist on mõeldud tegema võimatuna näivaid sukelduslõikeid, kasuta vaid õiget tera. Selliseid lõikeid tehakse kõige enam kipsi sisse, et uputada elektri harukarpe ja süvistatavaid lampe. 

2. Kasuta multitööriista kui taldlihvijat

Vaheta lõiketera lihvtalla vastu ning saad seda kasutada kui väikest taldlihvijat. See küll ei asenda taldlihvijat, kuid väiksemate detailide tarbeks on ta ideaalne tööriist. Saadaval on ka abrasiivid, millega võid edukalt kuivanud segu või liimi eemaldada


3. Sisselõiked puitu, kipsi ja metalli

Selliste lõigete tarbeks kasuta poolkuu kujulist tera, millega võid vabalt teha ka pikemaid lõikeid. Poolkuu teraga on võimalik teha kiiresti sirgeid lõikeid tänu selle üsna pikale lõikepinnale.


 4. Kraabi ja puhasta

Vana värvi, linoleumist põrandakatet, tuvastamatut mustust ja palju muud on võimalik multitööriista kraapimisteraga eemaldada. 


5. Eemalda vana segu või silikoon

Vana vuugisegu eemaldamine keraamiliste plaatide vahelt on parjalt närvesööv ettevõtmine. Ostsilleeriv multitööriist teeb selle töö aga nauditavaks tegevuseks. Olgu selleks siis vana segu või silikooni eemaldamine. 


6. Uste, lengide ja liistude madalamaks lõikamine

Kõige enam kasutatakse universaaltööriista siseviimistluse juures. Kui vanale põrandakattele pannakse peale uus parkett või linoleum, siis ukse leng ja liistud ning ka uks ise vajavad lühemaks lõikamist. Seda tööd on hea teha universaaltööriistaga.

Allikas: Stokker

Sarnased artiklid