8 asja, mida pead teadma, kui plaanid üürida

kodus.ee
Soovitud üürikorteri kohta tasub otsida internetist taustainfot. | Shutterstock

Suvekuudel on üüriturg aktiivseim ja üürikorteri saamine sageli lausa minutite küsimus. Kiirustamise juures ei tasu - kodus.ee lugejaile annab 8 lihtsat soovitust, mida järgida, KV.ee turundusjuht Kristiana Põld. "Üürikorteri endale saamine on tihtipeale küll minutite küsimus aga kiirustamise juures ei tasu kaotada pead. Järgi nõuandeid ning loodetavasti saad peagi uude koju positiivsete emotsioonidega sisse kolida," soovitab ta.

1. Üüripinna leidmiseks on erinevaid võimalusi: pane sotsiaalmeediasse kuulutus, jälgi üüripakkumiste gruppe, küsi tuttavatelt või otsi kinnisvaraportaalidest. Kõige mugavam on sobivaim üürikorter leida kinnisvaraportaalidest. Kui soovid korterit, mis on ilma maakleri tasuta ja otse omanikult, näiteks KV.ee portaalist leiad neid rohkesti.

2. Kui oled sobiva pakkumise leidnud, siis pööra tähelepanu kuulutuse sisule. Jälgi, kas kuulutuse sisus ja lühikokkuvõttes on andmed samad ning kas pildid tunduvad sellised, et need on tehtud ühes korteris. Kui kuulutuse autor suhtleb vaid sõnumite ja e-mailide teel, siis on see ohumärk. Liikvel on pettureid, kes võivad võtta ettemaksu ja seejärel kaduda.

3. Oma silm on kuningas ning kindlasti tasub enne raha maksmist minna kohale ja vaadata korter üle. Kui seda ei saa teha ise, siis on mõistlik paluda mõnd tuttavat, kes saaks läbi käia. Kindlasti tasub enne üüriotsust uurida, kui suured on kommunaalmaksed ning kas lisaks kommunaalidele ja üürikuludele on veel täiendavaid kulusid, millega peaks arvestama.

4. Kontrolli, kas korterit välja üüriv isik on ikka korteri omanik või kas tal on selleks tegevuseks olemas vastav volitus. Korteri omaniku kindlakstegemiseks saab vormistada tasuta päringu siin kinnistusraamat.rik.ee/detailparing/avaleht.

5. Enne üürilepingu sõlmimist tasub alati küsida või portaalidest uurida, kas üüripind on müügis. Kui korter on müügis, siis tasub kindlasti teha tähtajaline leping, et vältida olukorda, kus paari kuu pärast soovitakse lõpetada üürileping.

6. Üürilevõtjad võiksid hilisemate ebameeldivuste vältimiseks teha ka korteriomaniku või maakleri taustauuringu. Suureks abiliseks on Google. Probleemsed või halva reputatsiooniga korteriomanikud või maaklerid on suure tõenäosusega ära märgitud ka internetiavarustes, mis peaks tegema ettevaatlikuks.

7. Raha maksmise korral tuleb kindlasti sõlmida üürileping. Selleks, et üürilepingu sõlmimist mitte edasi lükata, tasub kasvõi ise kahes eksemplaris leping kaasa võtta, mille leiad siit. Digiallkirjastamise teel on võimalik konkreetne inimene ka ära tuvastada, et saaksid kindel olla, et selle kontaktisiku nime taga oleks olemas ka päriselt eksisteeriv kodanik.

8. Omaniku poolt vormistatud leping tuleks hoolikalt läbi lugeda ning veenduda, et lepingus märgitud isik ja raha vastuvõttev isik on samad. Küsi lepingut sõlmides julgelt isikut tõendavat dokumenti ning võta kaasa ka enda oma.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid