8 ravimtaime, mis võiks kodus olemas olla

kodus.ee
peppermint
Piparmünt | Freeimages.com

Metsamoor Irje Karjus soovitab talvisel külmetuste ja viirushaiguste perioodil ravimtaimedest abi otsida.

"Viirushaiguste perioodiks, külmetuse vastu aitab hästi angervaks. See on looduslik antibiootikum, ravimikapis võiks olla kuivatud õied ja lehed. Sellega võib kokku panna aed-liivatee või nõmm-liivatee: see on lümfi soojendav, aitab tuua vedelikud välja," rääkis ta Kodus.ee portaalile.

Samuti võiks tema sõnul  kapis leiduda kuivatatud raudrohuõisikuid. "Raudrohi on kiire soojendaja, paneb vere ringi käima," soovitab Karjus. " Ka pajukoort võiks olla: see on looduslik aspiriin, aitab palavikku alla võtta ja toimib vere vedeldajana," räägib ta.

Põdrakanepit soovitab ta samuti: see aitab pinge langusest tulnud valude korral, näiteks  kui hakkab valutama kõht või pea, samuti on see vitamiinide- mineraalide allikas. "Tinktuuri võiks teha naistepunast: seda tuleks panna viinaga pooleks. Aitab köha, naisteprobleemide, näiteks günekoloogiliste põletike korral. Võib võtta ka profülaktika mõttes teelusikatäis 2 korda päevas. Kui tunned, et juba haigus hakkab tulema teelusikatäis iga poole tunni tagant, vbl öösel ka paar korda. See on aga mõistagi mõeldud ainult täiskasvanuile," selgitab ta.

"Melissi võiks samuti koduses ravimikapis leiduda. See tekitab hea tunde ja meeleolu,  on hea rahusti. Võib kasutada ka südameprobleemide korral, juua ka enne magamaminekut," soovitab Karjus.

Kodus võiks tema sõnul olla ka punet. "Pune, mida tuntakse ka oregano nime all, on universaalne maitsetaim: võib panna maitseaineks, aga see aitab ka kõhuvalude vastu. Sobib näiteks pingelise päeva korral, aga võitleb ka kõhuviirustega," soovitab ta.

"Tammekoor aitab samuti kõhuviirustega võidelda.. Kui kõht lahti, võib juua tammekooreteed," jagab Irje Karjus nõu.

"Piparmünti võiks samuti varuks olla. See on hea õhtune rahustaja, kui teha lahja tee või tõmmis. Kui kange tõmmis, siis see hoopis ergutab," selgitab ta. "Nõgest võiks ka olla, see tõstab serotoniini taset ning aitab näiteks vajadusel kohvist võõrutada. "

Sarnased artiklid