9 kodukaunistamise nippi lihavõttepühadeks

kodus.ee
Pane toidulauale värviline laudlina või erksad nõud, aga mitte mõlemat korraga. | Tootja

Klassikaline Eesti kodu on põhjamaiselt hallides, beežides ja valgetes toonides, kuid lihavõttepühadeks on soov värvid tuppa tuua. Kuidas maitsekalt ja rõõmsalt kodu pühadeks kaunistada, annab soovitusi Haabersti K-rauta kaupluse aiaosakonna juhataja Viive Tambek.

 

1)   Too metsast rohelist sammalt, eksponeeri seda kandikul või korvis ning aseta sambla sisse värvilised munad ja lihavõttemaiustused. 

2)   Korja pajuoksi ning värvi urvad erinevat tooni lihavõttemunadeks.

3)   Pane tulbid või nartsissid koos pajuokstega vaasi. Soovi korral võid eksponeerida kevadlilli ebatavalistes anumates, näiteks emailämbris või täpilises piimakannus. Võid panna ka lilled väikese vaasiga suurde läbipaistvasse vaasi ning täita kahe vaasi vahelise ala kas värviliste või naturaalsete valgete munadega nii, et sisemist vaasi ei jää näha. Tulemus on väga efektne.

4)   Ehi lihavõttepuu. Vali selleks suur ja haruline oks, millele saad erksate paeltega riputada tühjakspuhutud värvilisi mune. Pane oks kas põranda- või lauavaasi.

5)   Osta või õmble diivanipatjadele kollased ja rohelised katted, neid saad igal aastal taaskasutada.

6)   Pane toidulauale värviline laudlina või erksad nõud, aga mitte mõlemat korraga. Pühademeeleolu saad lisada temaatiliste salvrätikutega. 


7)   Küünlad on ka kevadpühadeehteks, aga erinevalt jõuludest on lihavõtteküünlad kollased, mururohelised, türkiissinised ja heleroosad.

8)   Oma majas saad valmistada rõõmu ka möödakäijatele. Pane näiteks majaesisele trepile lapsele väikseks jäänud värvilised kummikud, täida need vee ning pajuokstega. Kui vettpidavaid või ülearuseid kummikuid pole, täidab nende aset ka emailitud ämber või kolmeliitrine klaaspurk.

9) Uksekaunistuseks võid valmistada samblast lihavõttepärja ning ehtida selle värviliste munadega. Kasuta kindlasti kas tühjakspuhutud või mittesöödavaid mune, sest vastasel juhul võib vahva kaunistus pakkuda huvi ka lindudele ja naabri kassile.

 

Sarnased artiklid