Aasta betoonehitis on Eesti Kunstiakadeemia
kodus.ee
Eesti Kunstiakadeemia. | InNomine

Eesti Betooniühing kuulutas 13. märtsil betoonipäeval välja konkursi „Aasta betoonehitis 2018” võitjad. 

Aasta betoonehitis 2018 – Eesti Kunstiakadeemia. Konkursi peaauhind, arhitektuur –  Kuu Arhitektid: Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Eik Hermann.

Žürii kommentaar: „Uue betoonhoone ja vanade betoonhoonete arhitektuurselt sobivalt seotud funktsionaalne liitumine. Hoones on esindatud sõjaeelse Eesti Vabariigi aegsed betoonkonstruktsioonid, nõukogudeaegsed tööstushoone ja administratiivhoone  monteeritavad raudbetoonkarkassid ning tänapäevane uusehituse osa. Betoonpinnad on jäetud võimalikult suures ulatuses vaadeldavateks ilma katva viimistluseta.”

Žürii esimees Aadu Kana: „1920ndate Eesti tööstusarhitektuuri parimaid näiteid ja eri ajastute ruumisegadus on koondatud väärikaks, kuid nooruslikuks tervikuks. Hea näide betoonist, kui ajale vastupidavast ehitusmaterjalist.”

 

Eriauhind idee ja teostuse eest – Pöörise arhitektoon:

Tellija – TTP AS,

Arhitektuur ja konstruktsioon – Nord Projekt AS: Raiko Reinson ja Veiko Zovo,

Ehitaja – PR Betoon OÜ.

Žürii kommentaar: „Uuele elamukvartalile loodud keskne skulpturaalne vorm,  demonstreerimaks insenertehnilist võimekust anda betoonkehale soovitud kuju, mis mõjub ühtaegu saledalt ja kunstipäraselt. Arhitektooni õhuke ristlõige on saavutatud betooni ja armeeringu viimisega teostatavuse piirini, mis illustreerib põhjapanevaid teadmisi betooni kui materjali kohta.”

Žürii esimees Aadu Kana: „Väärikalt teostatud kolmemõõtmeline keeruline inseneritöö.”

Eriauhind arhitektuuri eest – arhitekt Martin Aunin – Roseni 9/11 hotell-korterelamu-büroohoone.  Betooni innovatiivse kasutamise ja eksponeerimise eest.

Žürii kommentaar: „Hoone fassaadil ja ka interjööris domineerib puhasvalupinnaga punane betoon. Punast betooni on kasutatud erinevalt – peensaetud laudiseraketises monoliitbetoonvaluna, keeruliste ažuursete või sügavamustriliste fassaadi- ja rõdupiirdeelementidena ning suureformaadiliste sillutisplaatidena ümber maja. Punasest betoonist monteeritavad seinaelemendid on nii väliskoore-elemendid kui ka kolmekihilised sandwich-elemendid. Läänefassaadil on punasest betoonist lodžade-süsteem. Poolkaarekujuline hotelli peatrepp fuajees on puhasvalupinnaga punasest betoonist.

Žürii esimees Aadu Kana: „Tahtsime esile tõsta just arhitekt Martin Aunin’i suurt põhendumust erinevate betooni võimaluste kasutusele võtmisel ja kvaliteetsel eksponeerimisel.”

Aasta betoonehitis 2018 – Eesti Kunstiakadeemia

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid