AASTA KODU 2018 | Aja võnked vanalinnas

kodus.ee / Elen Luht
Tiina Eespäeva ja Veljo Maripuu kodu Tallinna vanalinnas on konkursi "Kodu kauniks" AASTA KODU 2018. | Juta Kübarsepp

Tiina Eespäeva ja Veljo Maripuu kodu Tallinna vanalinnas on suurejooneline ja pidulik, renoveeritud pühendumusega ning väga pikka aega. Lummavas interjööris leidub nii hindamatuid detaile kui ka soodsaid leide. Tulemus on täiesti kordumatu: mõneti luksuslik, igati isikupärane ja eestilik.

Ka sisekujunduslahendused ja korteri planeering on omanike endi mõttetöö vili. „Me oleme kõik ise teinud, ise disaininud,” ütleb Tiina ja jääb tagasihoidlikult mõttesse, et palju polnudki tegelikult võimalik disainida, sest piirid olid ette antud. Kasutada tuli seda, mis oli olemas.
Ehkki kodu ehitamist võtsid Tiina ja Veljo väga tõsiselt, leiab siit ka krutskeid, seda nii modernsete lahenduste, pildivalikute kui ka vimkaga detailide osas.
Elutoas on erinevate aegade kihistuste alt välja puhastatud paekivist ja tellisest seinad ning seintes olevad nišid. Soovist asju õigesti teha ja vanade müüridega leebelt ümber käia kutsusid koduomanikud appi restauraator Juhan Kilumetsa. Mis võimalik, säilitati, kus aga muud võimalust polnud, seal asendati uuega. Näiteks on eritellimusel valminud messingust kremoonid. Malmradiaatorid aga on tellitud Londonist.
Žürii liige sisearhitekt Ivi-Els Schneider: „Selles kodus on oskuslikult ühildatud vana arhitektuur ja moodsad siselahendused. Õhulised klaaspaneelidega trepid mõjuvad siin sihvaka ja väga kihvtina. Arhitektuur püsib väga kaua, interjöör ei säili kunagi nii pikalt. Seepärast võib vanasse majja alati nüüdisaegset sisekujundust teha, kuid uude majja vanamoelist interjööri ei viida.”

Auhind 2500 € Swedbankilt.

Millised kodud said eripreemiad, sellest loe ja vaata SIIT.

Sarnased artiklid