Ahiküte on trendikas ja soodne alternatiiv. Renoveerida vana või ehitada uus ahi?

kodus.ee
Kui vana ahi on aga liigselt lagunenud ja kivid juba välja kukkunud, tuleb tellida spetsialistilt ekspertiis, et hinnata, kas küttekeha saab renoveerida või tuleb ehitada uus. | Shutterstock

Kui kaheksakümnendatel ja üheksakümnendatel läksid kõik, kel vähegi võimalik üle kaug-, õli-, gaasi- või elektriküttele ning ahjud ja puupliidid lõhuti kodudest välja, siis praegu on trend vastupidine.

Kuigi 80 protsendil juhtudest on puuküte kõrvuti mõne teise kütteliigiga, võib kindlalt öelda, et ahjud ja puupliidid on Eesti kodudes tagasi.
„Ahjukütte trendikusel on nii praktilisi kui emotsionaalseid põhjuseid. Puudega kütmine on jätkuvalt suhteliselt soodne ja kuigi ka puidu hind tõuseb, siis teiste kütteliikide hinnad on seni tõusnud kiiremini. Ahiküte loob hubasust ja kodutunnet, võimaldab suvel ja sügise hakul niiskuse majast välja lüüa ning on alati olemas kui torm või rike elektri ära võtab,“ räägib K-rauta santehnika, ventilatsiooni ja kütte tooterühma juht Andrei Sööt.
Üha olulisemat rolli mängib ka see, et esimese vabariigi aegsed toiduvalmistamise traditsioonid on taas au sees ning üha sagedamini soovitakse koju küttekeha, milles saab leiba küpsetada ning üleöö valmivat hernesuppi või lambaliha valmistada.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid