Blogija Anna Lutteri taaskasutusnipid: anna pakenditele uus elu jõuluehetena!

kodus.ee
Käsitöötraadist ja tuttavast leiva pakendist valmib skandinaavialikult minimalistlik jõulupärg. | Anna Lutter

Palju kõneainet tekitav plastiku ületarbimise probleem puudutab aina enam ka eestlasi ning poes käies mõtlevad paljud lisaks toote omadustele ka pakendi taaskasutamise võimalustele. Ka ettevõtted on seadnud eesmärgiks pakendite mõju keskkonnale vähendada. 

„Pakendite eesmärk on kaitsta toiduainete ohutust, hoida realiseerimisaeg võimalikult pikana ning vähendada toidu äraviskamist. Seetõttu ei ole võimalik ka supermarketi toodete puhul pakenditest loobuda. Küll aga on võimalik pakendeid taaskasutada ning anda neile uus elu,“ selgitab Fazer Eesti turundusjuht Joosep Volkmann.

Sel jõuluhooajal on Fazeri soov kaasata ka teisi läbimõeldud tarbimisse ning näidata, et algust saab teha väga väikestest asjadest, mistõttu on käsitööõpetajana töötava ja elustiiliblogija Anna Lutteri abiga loodud jõuluteemalised inspiratsioonivideoed, mille abil järele jäänud pakendid taaskasutusele võtta.

Isetegemise entusiast Anna Lutter soovitab näha võimalusi materjalides, mis tavaliselt ehk liiga kergekäeliselt prügikastis maanduvad. „Erinevaid karpe, kotte ja ümbriseid võiks vaadata kui algmaterjali, mitte kui prügi, mille eluiga saab läbi siis, kui toode sealt välja võetakse,“ ütleb Lutter.

Nii valmistaski blogija kirjutest pagaritoodete kottidest hoopis omanäolised kuuseehted – tuleb vaid kileribale narmad sisse lõigata ja see püstolliimi abil rulli keerata. Sarnase kaunistuse võib siduda ka kingipaki külge, et lihtsale pakkepaberile pühademeeleolu lisada.

“Ühiselt igapäevaste esemete taaskasutamine ja selline lihtne meisterdamine on ka hea tegevus, mida koos lastega teha, et õpetada neile vastutustundlikkust ja kujundada nende tulevasi tarbimisharjumusi,” toob Lutter välja.

Käsitöötraadist ja tuttavast leiva pakendist valmib aga skandinaavialikult minimalistlik jõulupärg, mille võib kinnitada välisuksele külalisi tervitama või hoopis elutuppa lihtsaks jõulukaunistuseks. „Kui leivakotti ettevaatlikult küpsetuspaberi vahel triikida, saab plastikkile ka mõnusa läike juurde,“ jagab isetegija nippi.

Koduse jõuluõhtu võõrustajad võivad tühjast leivakotist meisterdada hoopis nimesildid, millega jõululauas igaühele sätitud kohta viidata. Kahe läbipaistva leivakoti vahele võib nime meisterdada näiteks lõngast, kuid miks mitte ka kingituste pakkimisest üle jäänud paberiribadest või sädelevatest kuusekarra ribadest.

Rohkem vaata taaskasutusnippe SIIT

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid