Eesti suurim korterelamu, kus on uhke fuajee, saunakompleks ja mängutuba. Maja neelas 27 500 liitrit värvi

kodus.ee
Katusekorter, kus vaade igas suunas. | Endover

Endover Kinnisvara on valmis saanud 17 mln eurot maksnud suurarenduse VEGA, mis pakub kodu soetajatele unikaalseid lisaväärtusi, alates möbleeritud fuajeest ja laste mänguruumist kuni hiiglasliku mullivanniga saunakompleksini. Tegemist on erakordselt põneva lahendusega kortermajaga, millist Eestis varem pole olnud. 

Aadressil Mustakivi 25 asuv kunagine Eesti Mereakadeemia hoone transformeerus vähem kui aastase ehitusperioodi jooksul uhkeks 297 korteriga residentsiks, mis muudab selle ühtlasi Eesti suurimaks kortermaja uusarenduseks. 12-korruselises hoones ehitati välja üle 16 600 m2 moodsat elupinda ning 1,68 ha suurusele krundile 321 parkimiskohta.

Lasnamäed võib pidada Eesti kõige kuumemaks arenduspiirkonnaks. „Tallinna suurima linnaosa arvukale elanikkonnale vaatamata on sealne uusarenduste maht olnud jätkuvalt tagasihoidlik. Kõik müüki tulnud projektid on leidnud kiirelt ostjad, sest pakkumisest on puudus. Vega tõi olukorrale kaua oodatud leevendust. Seda kinnitab ka Vega müügiedu – vähem kui aastaga oleme müünud 172 korterit,“ märkis Endover Kinnisvara juhatuse liige Robert Laud. 

Lasnamäel harva esineva nähtusena ümbritseb Vega maja kõigist külgedest avarus. Tänu sellele avanevad vaated nii merele, vanalinnale kui ka pargile – maja linnapoolsesse külge jääb 25 ha suurune Tondiraba park. Tänu lähipiirkonna kiirele arengule on Laagna tee ja Mustakivi tee ristumiskohast saanud uus Lasnamäe city centre. Vega majast üle tee valmis äsja Lasnamäe Tervisekeskus ning kõrval asuvad Tondiraba Jäähall, Tallinki Tennisekeskus ning suured kaubanduskeskused. 

Erilist tähelepanu on pööratud turvalisusele ja parkimisele. „Täielikult rekonstrueeritud majja on paigaldatud nüüdisaegsed tuleohutusseadmed ja turvakaamerad ning korda hoiab ööpäevaringselt turvamees. Suure parkimisala ja haljastatud hoovi privaatsuse tagab piirdeaed,” sõnas Laud.

Vega korterite juurde kuulub suur hulk unikaalseid ühiskasutatavaid ruume, mis on mõeldud majaelanikele tasuta kasutamiseks. „See ei ole Eestis tavapärane praktika, vaid pigem omane välismaa luksuslikele kinnisvaraarendustele. Me kujundame terviklikke elukeskkondi ja loome uut elustiili, mitte ei müü pelgalt korterit,” ütles Laud.

Vega majaelanike käsutuses on:

- laste mängutuba, kus saab pidada ka laste sünnipäevapidusid;
- stiilsed peoruumid täiskasvanutele oluliste hetkede tähistamiseks;
- suursugune möbleeritud fuajee koos turvamehega;
- saunakompleks ja mullivann;
- hoiuruum lapsevankritele ja jalgratastele;
- pesumasinaruum;
- katuseterrassid vaatega vanalinnale, merele ja pargile;
- kõrgendatud turvalisusega hooviala (valvekaamerad, piirdeaed);
- grilli- ja puhkenurkadega sisehoov;
- laste mänguväljak;
- palliplats;
- jõutreeningu ala vabas õhus.


PÕNEVAD FAKTID MAJA EHITUSE KOHTA:

* Objektil töötas kokku 1524 inimest ning 110 firmat.
* Esimesed 2 näidiskorterit valmisid 28 päeva pärast ehitusloa saamist.
* Ehitusloast kuni järelevalve poolt vastuvõtmise akti allkirjastamiseni kulus 330 päeva
* Ehitusel kulus 27 500 l värvi – sellega saaks üle värvida 34 jalgpalliväljakut

 

Sarnased artiklid