Elektriküte on kallis? Õhksoojuspumbaga mitte

kodus.ee
Kui õhksoojuspumbast saab peamine või ainus kütteallikas on tähtis endale selgeks teha seadme energiakulu erinevate õhutemperatuuride juures. | Shutterstock

Kui veel mõned aastad tagasi räägiti õhksoojuspumbast kui lisaküttest mõnele teisele kütteallikale, siis täna on pigem vastupidi – tootearendus on teinud õhk-õhk tüüpi lahendusest soodsa ja toimiva kütteliigi kogu majale.

Miks ja kuidas õhksoojuspumpa valida, selgitab Hansaposti veebikaubamaja tootejuht Kristjan Kull. Veerandsada aastat tagasi oli elektriküte Eestis ülipopulaarne, sest süsteem maksis vähe ja elekter veel vähem. Kui üheksakümnendad jäid selja taha, hakkas elektri hind kerkima nagu pärmitaigen, elektriküte asendati mõne muu lahendusega ning sellest kütteliigist sai ajalugu.
Praeguseks on elektriküte tagasi uuel moel, mida võib pidada vaat, et soodsaimaks kütteliigiks turul. Õhksoojuspump on sedavõrd trendikas, sest seadmed on soodsad, paigaldus lihtne ja igakuised kulud mõõdukad. Pumpa ostma asudes tuleb aga põhjalikult eeltööd teha, sest sugugi kõik seadmed ei küta ühtviisi tõhusalt.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid