Elementmajade odavpakkujad külvavad segadust

Eesti Puitmajaliit
Eesti Puitmajaklaster
Ritsu AS toodetud elementmaja "Richard"
Korrektselt ja ausalt tegutseva ettevõtte "võtmed kätte" majaprojekti pakkumuses sisalduvad sisetöödes nii avatäited, kattematerjalid kui siseviimistlus. Pildil Ritsu AS toodetud elementmaja "Richard" interjöörivaade. | Sven-Olof Englund (XL-Studios)

Üha enam koguvad populaarsust mitmesugused tehases valmistatud puitmajad. Tehasemaja tellides tuleb aga leping korralikult läbi lugeda ja enne allakirjutamist selgeks teha selles sisalduvad ja välja jäänud tööd. Turu keskmisest hinnast poole odavamat maja pole olemas – sotsiaalmeedias pakutavad odavad majapaketid ei sisalda enamasti kallimaid ehitustöid.

Mõiste "tehasemaja" tähendab hoonet, mille põhiline konstruktsioon on toodetud tehases. Hoone võib olla nii 100% valmidusega moodulmaja, väljast valmis ehitatud elementmaja, neljast palkseinast koosnev käsitöö palkmaja vms. Ka materjali osas võib olla erinevusi. Seega ei ole võimalik tehasemaja oma suuruse, valmidusastme või kasutusotstarbe järgi konkreetselt defineerida – lähtuda tuleb põhimõttest, et hoone peamised tarindid pole valmistatud ehitusobjektil, vaid kontrollitud tehasetingimustes. Sõltuvalt tehasemaja valmidusastmest võivad hinnapakkumised erineda mitmeid kordi, mille tulemusel on kliendil keeruline mõista maja reaalset hinna kujunemist. Nö odavpakkumised muudavad olukorda veelgi segasemaks.
 

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid