Esik, esimene ruum majas. 8 asja, millele tähelepanu pöörata
Elen Luht
sisearhitekt
Esimene mulje ja meeleolu tekib esikus. | Tootja

Esimene koht, kui koju jõuad, ja viimane, kui kodust lahkud – seega on väga tähtis, et siit saaks edasi liikuda kiiresti ning heatujuliselt.

Kuna esik on enamikus kodudes tavaliselt mõne ruutmeetri suurune, siis kipub küsimus, kuidas kõik vajalik sellele pinnale ära mahutada, kuuluma miljoniküsimuste valdkonda. Kuid kui lähtuda motost, et kõik on võimalik ja kuidagi ikka saab, siis tõesti saabki kõigega hakkama.


Mida on esikusse vaja?

1. Head valgustust

Korralik ja piisav üldvalgus on vajalik kas või selleks, et üle kontrollida, kas kotti sai kõik vajalik kaasa, rääkimata sellest, et iseennast enne väljumist üle vaadata. Esikuvalgustusele tuleb eraldi tähelepanu pöörata ka seetõttu, et enamasti ei ulatu sellesse ruumi päevavalgus ning kui puhkuse- ja suveaeg välja arvata, siis liigume esikus enamasti kellaaegadel, mil valitseb hämarus.

 

2. Suurt kappi

Hea, kui see on maast laeni ja mahutab jopede-jakkide kõrval ka jalatsid, kohvrid, matka- või muu hobivarustuse ning kui majapidamisruumi pole, siis ka koristustarbed. Kui esik on pisike, tasub vaadata, kas kapiruumi on võimalik lõigata kõrvalasuva ruumi arvelt. Kui peidame ülerõivad ning jalatsid seina sisse kapiukse või kardina taha, on võidetud visuaalne ruum palju suurem kui kaotatud reaalne kapialune pindala.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodu & Aed.

Artikli märksõnad