Hea lahendus, mis aitab sul kodus terve püsida

Kirsti Matikainen
turunduskoordinaator
Velux Eesti
Sisuturundus
Katuseaknast voogab tuppa loomulikku valgust | Velux Eesti/promopilt

On tõestatud, et loomulik päevavalgus suurendab inimese tööviljakust ja vähendab elektrienergia tarbimist. VELUX väärtustab päevavalguse ja värske õhu tähtsust igapäevaelus, rõhutades mõlema teguri positiivset mõju tervisele ning meeleolule. Katuseakna suurim eelis on loomulik päevavalgus ning selle mõju inimeste, lemmikloomade ja taimede heaolule.

Millised on need viis omadust, mis määravad, kas kodu on tervislik või ebatervislik? Vastus on lihtne -  head magamistingimused, siseruumide temperatuur, piisav päevavalgus, värske õhk ja niiskussisaldus. Ebapiisav päevavalgus tekitab inimestes energiavaegust. Kuni 90% ajast veedavad inimesed siseruumides. See on oluline näitaja ja tekitab vajaduse parema sisekliima järele.

Ventilatsioon ja õige õhuniiskus

Kodused toimetused, nagu näiteks koristamine, pesemine või söögi valmistamine, lisavad niiskust ruumi. Nii lisandub neljaliikmelise perekonna igapäevase tegevuse tagajärjel ruumide siseõhku 10 liitrit vett ühes päevas. Niisketes ruumides on ventilatsioon ja värske õhu ligipääs eriti tähtsal kohal. Vaid 2-4 õhutamist päevas tagab hea ruumisisese õhukvaliteedi. Selleks, et kodu oleks meeldivalt värske õhuga, avage samaaegselt katuseaken koos fassaadiaknaga. Sel viisil paraneb õhukvaliteet ja väheneb ka allergiate tekkimise oht. 

Valgusküllasem elu

Katuseakendest tuleb kaks korda rohkem päevavalgust kui fassaadiakendest. Vähene päevavalgus võib põhjustada unehäireid, stressi, väsimust ja depressiooni. Piisav päevavalgus ja värske õhk kodus on tähtis pere heaks terviseks ja heaoluks. Läbi katuseakende tuleva päevavalgusega saab säästa energiat kütmise arvelt ja elektriarveid kunstlikult valgustuselt.

Katuseaknast voogab sisse loomulikku valgust. | Velux Eesti/promopilt

Kasulikke näpunäited tervisliku kodu loomiseks

Tervisliku kodu loomine ei ole sugugi võimatu ülesanne. Järgige all toodud näpunäiteid ning oletegi sammu võrra lähemal paremale tervisele, rahulikumale unele ja elujõulisemale vaimsele seisundile.

  1. Tuulutage regulaarselt ruume
  2. Investeerige kvaliteetsetesse aknakatetesse, millega on võimalik päevavalguse hulka ja temperatuuri reguleerida.
  3. Muutke kodu nutikakks. VELUX INTEGRA® tootesari koosneb nutikatest eelseadistatud programmidest, mis võimaldavad teil reguleerida päevavalguse hulka ning säilitada kodus värske õhu ja sobiva temperatuuri ööpäev läbi kogu aasta vältel.

Sarnased artiklid