Head nipid, kuidas ka pisikeses korteris pidu pidada

kodus.ee

Eks öelnud ju vanarahvaski, et häid lambaid mahub palju ühte lauta. Muidugi on tore vaadata glamuurseid villasid, kuhu mahub pidutsema sadu külalisi, ent sina plaanid võõrustada kõigest peret ja sõpru ning seda oma esimeses pisikeses korteris. Anname mõned nõuanded, kuidas seda teha!

lauanõud
Pidulauale võid sättida ka erinevaid nõusid | Shutterstock

 

Ära põe - kõike saab rentida ja laenata!

Tegelikult ei maksa endale üldse liiga palju peavalu tekitada - kui tavapäevadel einestad kallimaga kahekesi, ei ootagi keegi, et sul oleks kapis ootamas täismahus serviis vähemalt 36-le või toole tervele jalkameeskonnale. Väga vabalt võid kreatiivselt kokku sobitada eri värvides ja päritolu tasse-taldrikuid, põimides sinna vahvaid temaatilisi lauakaunistusi. Ja kui tõesti nõudest vms. puudu tuleb, on olemas spetsiaalsed ettevõtted, kust saab kõike, nii toole kui ka klaase-taldrikuid peo puhuks väikse tasu eest laenutada.

suupisted, jõulud
Võid katta maitseka suupistelaua, kust igaüks oma taldrikku täitmas käib. | Shutterstock

Pikk laud pole kohustuslik

Kui plaanid õhtusööki pakkuda, siis on optimaalseim kutsutute hulk umbes 8, äärmisel juhul 10 inimest. Sellisele hulgale külalistele jõuad enam-vähem probleemivabalt kokata ning harilikult mahub suurema söögilaua taha 6-8 inimest. Vaata aga korteris ringi - kas ikka mahuvad kõik su külalised lauda istudes käsi-jalgu normaalselt liigutama ning saavad vajadusel ka lauast tõusta? Kui liikumine käib üle teiste külaliste, tunnevad kõik end ebamugavalt, nii et võibolla oleks mõistlikum otsustada rootsi laua kasuks. Vaata korteris sellise pilguga ringi, et kuidas liiklus kulgeb (võibolla sätid suupisted avatud köök-elutoas nt köögisaarele) või käiakse elutoaga piirneval verandal toitu võtmas ja ka kuuske imetlemas? Kui ka istumisvõimalusi napib, siis hoolitse, et diivanil-tugitoolidel võiks platsi võtta eakamad külalised, noorte tarvis võid põrandale sättida värvilisi dekoratiivpatju ja pleede.

koristama
Vaata enne jõulupidu kriitilise pilguga kodus ringi: millistest asjadest võiksid loobuda? | Shutterstock

Hea võimalus asjadest lahti saada

Vanarahvakalendris tuleb enne jõulupidustusi toomapäev, suur koristuspüha. Vaata ka oma pisikeses korteris selle pilguga ringi, et millest tasuks uuel aastal loobuda ja alusta suurpuhastusega: anna mittevajalikud asjad ära, müü maha või viska minema. "Väikesed ruumid on toredad, saad investeerida ilusatesse asjadesse," leiab blogi "Interior Style Hunter" autor Grant Pierrus. "Saad keskenduda detailidele ja tuua koju ainult neid asju, mis tõesti väga meeldivad. Vaata iga mööbliese üle, kuidas see ruumis paikneb ning kuidas selle ümber saad liikuda." Võid ka jõulupeoks näiteks esikusse seada üles vahvalt kujundatud laua asjadega, mida sa enam ei vaja ja mida külalised soovi korral võiks kaasa võtta, humoorika sildiga nt. "Päkapikud leidsid ja jagavad" vms. 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid