Herned söögiks ja silmailuks. Mida hernes vajab?
Alari Suurmets
Magus aedhernes koduaias | Shutterstock

Kes meist ei tahaks suvel värskeid mahlaseid ja magusaid herneid suhu pista? Tänapäeval on aedherneste valik väga suur. Mitte kõik herned pole loodud söömiseks. Imeliste ja lõhnavate õitega lillherned on suurepärased ronitaimed, millel on imelised ja erksavärvilised õied ja joovastav lõhn.

 

Kõrguse järgi saab aedherned jagada madalakasvulisteks (kõrgus 25‒70 cm), keskmise kõrgusega (70‒110 cm) ja kõrgeteks ‒ kõrgus kuni 250 cm. Madalakasvulised sordid on aiapidajale väga mugavad, sest ei vaja toestamist ja moodustavad ühtehoidva ja teineteist toetava puhma.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid