Hommikusöögi 4 põhireeglit

kodus.ee
Hommikusöögiks tuleb aega võtta. | Shutterstock

Juba vanarahvas teadis rääkida, et hommikusöök söö endale - see toidukord peaks andma hea stardi kogu päevaks.

1.  Võtke aega

Pere hommikulauas | Shutterstock

Hommikusöögile kulutatud aeg on investeering tulemuslikku päeva - võtke einestamiseks korralikult aega,  saate koguda mõtteid ja nii päevale tegusalt täis kõhuga vastu minna.

 

2.  Sööge korralikult

Tervislik hommikusöök | Shutterstock

Teel tööle kiputakse haarama pigem saiakesi  kui täisväärtuslikku einet. Istuge korralikult maha ja sööge tervislik hommikusöök - näiteks puder või müsli marjadega,  täisteraleib tomati ja avokaado või kalkunisingiga vms.  Eelistage värskeid ja võimalusel  kodumaiseid toiduaineid.  Kui olete kohvijooja, eelistage head ja käsitsi kohapeal valmistatud kohvi, mitte seda, mis juba tunde masinas seisnud.

3.  Oluline on juua

Tervislik on alustada päeva sidruniveega | Shutterstock

Öösel kaotab keha higistamise läbi vedelikku, niisiis tuleb hommikul korralikult vedelikku manustada.  Superkaunis 63-aastane modell Christie Brinkley alustab oma päeva näiteks sooja sidruniveega - pigistab klaasi terve sidruni mahla, lisades veidi mett ja cayenne'i pipart. Imejoogiks peetaval sidruniveel on mitu head omadust: see aitab korrastada seedimist, ei lase kehal dehüdreeruda, annab päevaks vajaliku vitamiinilaksu, rääkimata sellest, et kaaliumi sisaldav sidrun aitab kehakaalu kontrolli all hoida.

4. Nälgida ei tohi

Puuviljakorv | Shutterstock

Igaks juhuks võib tööle kaasa võtta näiteks puuvilja, madala kalorisisaldusega jogurti või väikse näkileiva - see ennelõunane oode aitab lõunasöögini vastu pidada ja kaitseb söömasööstude eest.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid