Kas sinu kodu on juba piisavalt "hygge", nagu taanlased seda kutsuvad? Meie mõistes võiks see olla lihtsalt mõnus kodu - sohvale võid sättida mõnusaid ja mugavaid patju ja pleede, põrandale vaipu. Erinevad valgustid ja küünlad hoolitsevad vajadusel ka mahedama või lugemisnurgas näiteks kohtvalguse eest, ära jäta neid võimalusi kasutamata. Kõik see ei maksa sugugi palju - võid proovida näiteks lihtsaid padjakatteid ise teha, aga ka odavamates sisustuspoodides leidub toredaid asju. Turguta end ka lemmikjoogi- ja söögiga, talvisel ajal näiteks rikkaliku kuuma šokolaadiga, tõmba jalga mõnusad villased sokid ja naudi kaminatule paistel jõuluaega.
Taanlane Meik Wiking, hygge bestselleriks vorminud teose autor on välja tulnud aga oma uue raamatuga "The Little Book of Lykke: Secrets of the World’s Happiest People". Kui hygge kõneles oma kodust tõelise mõnustamise kantsi loomisest, siis lykke vaatleb õnneliku ühiskonna loomise võimalikkust: sellise, kus ei püütaks suurendada raha, vaid õnne hulka ja mis põhineks üksteisega arvestaval kogukonnal, jagamisel ja õigete prioriteetide seadmisel.
Briti disainiblogija Niki Brantmark tuli aga välja uudisteosega “Lagom: The Swedish Art of Living a Balanced, Happy Life,” mis tähendab põhimõtteliselt "kõike parasjagu". Ta ülistab raamatus mitmeid rootslaste tavasid nagu käsitöö tegemine, mööbli taaskasutus, alasti magamine või väikesed kohvipausid, mille juurde näksitakse "midagi head". Aga ta toob ära ka mõned muud rootslaste kiiduväärt kombed, nagu näiteks tava võtta külas ööbimiseks kaasa omad voodiriided, et võõrustaja ei peaks liialt vaeva nägema.
Aga rootslaste ühe päris kummalise nimega koristustrendi nimega viimne koristus vormis raamatuks ka Margareta Magnusson - sellest prouast ja tema põhimõttest elada nii, et pärast su surma poleks järeltulijatelt tegemist järelejäänud asjadehunnikuga, saad lugeda siin.