Infrapuna soojuskiirgur ahjud – kus sooja vaja, seal alati olemas

Sisuturundus
Hipers soojuskiirgur ahi DSO-150 17,4kW
Hipers soojuskiirgur ahi DSO-150 17,4kW | Hipers

Infrapuna põhine diiselkütusega kütmine on tänapäeval võimalik saastevabalt, minimaalse kütusekuluga ja maksimaalse kasuga. Tegu on väga erinevatesse ruumidesse sobiva tõhusa küttelahendusega.

Infrapuna soojuskiirgur ahjud sobivad paljudesse kohtadesse, kas lisakütte lahenduseks või ajutiseks küttelahenduseks, nagu kõrvalhooned-ruumid, tootmishooned, garaažid, lao- või kontoriruumid ja väliüritustel PVC telkidesse, väliterrassidele, aga ka kirikutesse. Seejuures tuleb rõhutada, et need soojuskiirgur ahjud on saastevabad, lõhnatud ja väga vaiksed, näiteks kirikutes ei saa müra olla. Hipers ja Weltemi soojuskiirgur ahjud on ökonoomsed ja väga tõhusad soojamasinad. Mõlema firma kvaliteetseid tooteid pakub VeltEkspert.

  • Saastevabad ja turvalised

Need ahjud ei eralda suitsu ega lõhna, olles sisuliselt saastevabad. Soojuskiirgur ahi ei vaja suitsutoru, küll aga on oluline hapniku juurdevool. Väiksemate ruumide puhul on oluline et ruumid oleksid hästi ventileeritud, sest piisav hapniku juurdevool tagab ahju tööefektiivsuse ja puhta põlemisprotsessi. Samuti on Hipersi ja Weltem ahjudel 12 erinevat ohutussüsteemi ning soojuskiirgur ise pole kõrvetav.

Soojuskiirgur ahju toimimine
Soojuskiirgur ahju toimimine | Hipers
  • Madal kütusekulu 1 L/h

Kodumajapidamisse sobiv keskmine ahi kasutab täisvõimsusel vaid 1 liitri kütust tunnis ning väiksemad veelgi vähem. See oleneb küll köetava ruumi soojapidavusest, algtemperatuurist, kuid juba korra ülessoojendatud ruumi soojendamiseks kulub märksa vähem diislit. Seejuures aitab termostaadiga varustatud automaatika soovitud temperatuuri hoida.

  • Infrapuna küttesüsteemi eelised

Infrapuna süsteemiga kütmisel on mitmeid eelised. Neist olulisimana soojendatakse ruumis olevaid asju ja inimesi, kuid mitte õhku. Seega ei jahtu näiteks ruum akna avamisel kohe maha, sest soojus on esemetesse talletunud. Infrapunasoojus levib ühtlaselt kõikidesse suundadesse ning kandub ruumides laiali märksa ühtlasemalt kui ventilaatorpuhuritega. Erinevalt viimasest ei keeruta infrapuna küttesüsteem tolmu ülesse ja on vaikne.

  • Palju kasutuskohti

Seelaadsel küttesüsteemil on palju kasutuskohti. Garaažid, laod, PVC telgid, üritused ning ka teised piisavalt ventileeritud ruumid. Näiteks sobivad need suurematesse garaažidesse hooldatavat tehnikat soojendama ja lumest sulatama, kuid ka ehitusplatsidele (eriti kui on vaja kuivatada betooni, lakitud või värvitud pindu.). Teisalt on tegemist sobiliku lahendusega ka kontoriruumidesse.

Infrapuna soojuskiirgur ahjude ametlikult maaletoojalt, VeltEksperdilt on võimalik mainitud ahjusid soetada ja isegi rentida. Seejuures aidatakse valida vastavale ruumile sobiv lahendus. Pakutavate soojuskiirgurite valik on seejuures lai, varieerudes 10,4kW kuni 40,7kW. Vaata ka soojuskiirgur ahjudest lähemalt.

 

VeltEksperdi pakutavad soojuskiirgur ahjud leiab SIIT

Soojuskiirgur ahjud "Nurgakivis" 13.10.2018

Sarnased artiklid