Kas koledatest venitusarmidest saab lahti?

kodus.ee
Mida värskemate armidega tööle hakata, seda parem on eeldatav tulemus. | Shutterstock

Venitusarmid  ehk striiad on läbi kõikide nahakihtide kulgevad armid, mis tekivad nahale elastust kandvate kollageeni- ja elastiinikiudude liigsest venitamisest. Mida küll nendega pihta hakata? Nõu leiab Kodutohtri käsiraamatust „Sinu imeline nahk”.
 

Väga sageli ilmuvad esimesed venitusarmid juba puberteedieas – nii tüdrukutel kui ka poistel. Venitusarmid ei teki kehale juhuslikult – need ilmuvad kohtadesse, kus nahk on venituse suhtes  vähem vastupidavam ning kus paikneb naha ja lihase vahel rohkem rasvkudet.  - kõhule, rindadele, puusadele, tuharatele ja käsivartele. 
Naistel ja meestel paiknevad  venitusarmid erinevates piirkondades. Kui lapseootaja saab venitusarmid sageli kõhule, rindadele, puusadele ja reisti sisekülgedele, siis meestel tekivad need tihedamini selja nimmeosale ja reite välimistele külgedele.  Muide, meestel esineb rohkem horisontaalseid venitusarme, mis on seotud ilmselt kiire pikkuse kasvamisega. 
Striiade puhul mängib rolli ka eelsoodumus. 

Venitusarmide puhul on paha lugu see, et need lõikavad läbi kõik nahakihid ja naha elastust tagavad kiud on katkenud, enam need ei taastu. 
Üldiselt tasub venitusarme ennetada. Nende kaotamiseks ei saa suurt midgai teha. 
Striiade ennetamiseks on olulisel kohal muidugi tervislikud eluviisid: tervislik toit, värske õhk, vitamiinid. Tarvitada kasulikke taimseid ja kalaõlisid, juua normaalses koguses vett. 
Muidugi võib ennetavalt kasutada häid kosmeetilisi õlisid, regulaarne massaaž tuleb kasuks. 
Venitusarmide tooni- ja reljeefierinevuste vähendamiseks on võimalik teha salongides happekoorimisi. Päriselt võtab armid ära kahjuks vaid kirurginuga. 

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid