Kas pärast kortermaja renoveerimist kulud suurenevad?

kodus.ee
Kodu renoveerimine
Kodu renoveerimine | Shutterstock

Eesti korteriühistud kogunevad EKÜL juhtimisel täna üleriigilisele suurfoorumile, mille üheks peateemaks on kortermajade renoveerimine. Korteriomaniku keelel püsib aga põletav küsimus: kas kulud peale renoveerimist suurenevad?

Suurfoorumil tutvustatakse Tallinna Tehnikaülikooli teadlaste juhtimisel läbi viidud uuringu "Rekonstrueeritud korterelamute sisekliima ja energiakasutuse analüüs" tulemusi. Uuring vaatleb rekonstrueeritud korterelamute sisekliimat ja energiakasutust. Uuringu ajal tehti kolme talvekuu vältel soojus- ja elektrienergia monitooring, mõõdeti ventilatsiooni toimivust ja siseõhu temperatuuri ning korraldati rekonstrueeritud korterelamute elanikele küsitlus rekonstrueerimistööde kohta.

"Vaadates uuringu käigus läbi viidud elanike küsitlust, saab öelda, et renoveeritud majade elanikud on tulemusega rahul. Kulutõusu, mida suurem osa korteriomanikest kõige enam pelgab, renoveeritud majades pole - küsitluste tulemuste alusel hindas 38% vastanutest, et renoveerimise järgselt on nende kulud jäänud renoveerimiseelsele tasemele. Kulude mõningast tõusu tõi välja 27,5% vastanutest, kuid samas kõik nendest lisasid, et kulude tõus ei ole tuntav ning ei kaalu üles renoveerimise tulemusest saadud positiivsust," vahendas Eesti Korteriühistute Liidu õigusosakonna juhataja Urmas Mardi. "Elanikud rääkisid uuringus, et pärast rekonstrueerimist on nende elukeskkond paranenud. Peamise komponendina toodi välja just hoone välimuse paranemist, värskemat siseõhku ning temperatuuri reguleerimise võimalust enda mugavuse järgi."

Sarnased artiklid