Katus värviga värskeks!

TM Kodu & Ehitus
Shutterstock

Hea katusevärv peab vastu pidama erinevatele ilmastikutingimustele, olgu selleks siis külm ja lumine talv, kuum ja päikseline suvi või niiske ja vihmane kevad-sügis. Väga oluline on katusevärvi nakkumine aluspinnaga, veekindlus ning vastupidavus UV-kiirgusele.

Mis on hea katusevärvi olulised omadused ja näitajad (lisaained, millele purgil viidatud jne)? Kas värvi valikul on oluline silmas pidada ka värvitavat materjali – on see plekk, eterniit vm – või katusevärv on katusevärv, mis peab vastu pidama vihmale, tuulele, päikesele ja külmale?

Põhiline katusevärvide erinevus on värvide läikeastmes (poolmatist-läikivani), hingavuses (veeauru läbilaskes) ja sideaine (alküüdvaik, plastalküüd, jne) tüübis. Sideaine on iga värvi süda.
Värvi tugevuse ja vastupidavuse tagab sideaine polümeeride sisaldus (polümeeridega värve kasutatakse ka näiteks katusekivide tootmisel). Teine oluline näitaja on tahke pigmendi sisaldus värvis, mis iseloomustab värvi katvust. Kui seda on vähe, võib värv jääda läbipaistev ja värvi kulub rohkem.
 

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid