Keraamilised plaadid annavad ruumile iseloomu

kodus.ee
Sisuturundus
Seina- ja põrandaplaate ning dekoorielemente kasutades on loodud pilkupüüdev, samas maitsekas lahendus. | Lintman

Keraamilised plaadid pakuvad rohkelt võimalusi oma kodu interjööri isikupärastamiseks. Tänu vastupidavale ja siledale pinnale on plaate lihtne puhastada, lisaks peavad need vastu ka niiskusele. Et nii seina- põranda kui ka dekoorplaatide valik on tänapäeval suur ja lai, leiab vastupidava ja kauni lahenduse igasse ruumi.  

Plaadid igale maitsele  

Seinaplaatide juurde saab lisada ka kaunistusriba ehk bordüüri. See pärlitest bordüür annab igale lahendusele juurde omapära ja glamuuri. | Lintman

Erineva disainiga plaadid annavad rohkelt võimalusi kodu disainimiseks, lisaks välimusele varieerub ka plaatide koostis ning otstarve. Näiteks on põrandaplaadid oluliselt tugevama koostise ja pinnakattega kui seinaplaadid. Samas võib ka põrandaplaate soovi korral seinale paigutada. Ruumi isikupära aitavad aga hästi rõhutada äärisvöödid ehk bordüürid, samuti dekoormustriga plaadid — neid saab sobitada kokku rahulikuma disainilahendusega plaatidega. Keraamilisi plaate ei pea kasutama ainult köögis või vannitoas, kauneid disainilahendusi pakuvad need igasse ruumi ning isegi õue.

Köögi ja elutoa põrandale plaate valides tuleks vältida vannitoaplaate. Vannitoaplaadid on liialt libedad ning ka nende kulumisaste on väiksem. Heaks valikuks köögi ja elutoa põrandatele on portselan- ning universaalplaadid. Need on kaetud paksema glasuurikihiga ning on seetõttu kulumiskindlamad.

Seintele võib aga rahulikult paigutada kõiki plaate. Samuti võib kõikide plaatidega katta ahjusid.

Trendid 

Suures valikus keraamilisi plaate Euroopa parimatelt tootjatelt pakub Lintman OÜ. Lintmani disainer Kersti Simon toob välja, et praegusel ajal on moes suured, 60 x 60 cm ning veelgi suuremad keraamilised plaadid. Vuugivahesid tahetakse aga kitsaid — mida peenem, seda ilusam. Seetõttu on heaks lahenduseks näiteks kalibreeritud plaadid – tegemist on plaatidega, mida saab seintele paigutada serv-serva vastu nii, et vuuki pole vahele vajagi.

Tegemist pole puiduga – see põrand koosneb keraamilistest plaatidest. Sellised plaadid on ideaalsed niisketesse ruumidesse, kuhu soovitakse tuua puidu soojust. | Lintman

Värvilahendustest on moes naturaalsed toonid — näiteks helebeež ning helehall. Eestis on väga suureks trendiks ka puiduplaadid. Tegemist on keraamilise plaadiga, mida katab puidumustriga dekoor — tulemus on niivõrd ehe, et jääbki mulje, et tegemist on puiduga. Visuaalne puidumuster annab ruumile õdusa ning sooja energia. Puiduplaadid annavad mõnusa efekti põrandaküttega vannitoas—tekib tunne, justkui astutaks sooja laudpõranda peal.

Trendikas ja pilkupüüdev—kuusnurkadest koosnev muster meenutab mesilaskärge. | Lintman

Trendikas ning väga pilkupüüdev lahendus plaatidel on ka kuusnurkadest koosnev ning mesilaskärge meenutav muster. Sellise mustriga plaadid sobivad hästi näiteks  koonduva kaldega duši põrandale, aga ka seintele. Mesilaskärje mustriga plaatidele annavad omapära erinevad värvilahendused.

Nägemuse aitab reaalsuseks vormida spetsiaalne programm

Et enne plaatimist täiesti kindel olla selles, et valitud plaadid oma välimuselt ja mõõtude poolest ruumi sobivad, kasutatakse Lintmanis ainulaadset programmi, kus disainerid koostavad kliendile tulevase vannitoa visuaali. Programmiga saab lisaks mööblile panna üks- ühele paika ka seina- ja põrandaplaadid ning seda just nii, nagu klient soovib. Programmis koostatud pinnalaotuse saab välja printida, et see siis plaatijale ette anda. Nii on ka paigaldajal kliendi soov täpselt silme ees ning tänu sellele jäävad ära võimalikud vaidlusmomendid ning möödarääkimised.  

Vannituppa plaate valides mõtle ette

Kersti Simon toob välja ka ühe levinud vea, mida plaate valides tegema kiputakse — nimelt hakatakse neid otsima viimasel hetkel. Niimoodi kitsendatakse aga valikut oluliselt. Selline probleem on eriti aktuaalne vannitubade puhul.

Nimelt tuleb vannitubade puhul arvestada asjaoluga, et mööbli paigutus sõltub suuresti torustiku ning elektriühenduste lahendustest. Rolli mängivad ka vannitoamööbli mõõdud — dušikabiinid ning vannid on tihti standartsete mõõtudega. Et plaatide suurus ja paigutus ei peaks lähtuma mööbli paigutusest, tuleks plaadid välja valida võimalikult vara.

Kui juba maja projekteerides teatakse, millises mõõdus seina- või põrandaplaate vannituppa soovitakse, tasub sellest teavitada ka projekteerijat. Ka Lintmani disaineritega võiks siis ühendust võtta — koos saab valmis teha tulevase vannitoa interjööri ja nii saavad projekteerijad sellest lähtuvalt paigutada ära torustiku ning  elektri. Kellel aga puudub nägemus sellest, millised plaadid ruumi tulla võiksid, ei pea muretsema – kuna plaate müüakse eri suuruses ning disainiga, leiab igale maitsele midagi.  

Ka mööbel vali vannituppa hoolikalt

Naturaalsed toonid loovad hubase interjööri. | Lintman

Vannituppa mööblit valides tuleb silmas pidada, et mööblikarkass oleks niiskuskindlast materjalist – nii peab see vastu aastaid. Seega tuleb vannituppa valida just sinna loodud mööbel. Lisaks keraamilistele plaatidele pakub Lintman ka kvaliteetset  Rootsi vannitoamööblit, sobiva lahenduse leiab nii kitsasse kortermaja vannituppa kui avarasse heaoluoaasi. Ka värvivalik on suur — muuhulgas pakutakse näiteks trendikaid mustade raamidega dušiseinu. Kelle vannituba on aga mõnes erilises värvigammas, saab dušinurga profiilid valida just oma ruumiga kokku sobivas toonis. Niisiis on võimalik kasvõi roosa dušikabiin.

Rohkem infot keraamiliste plaatide ning vannitoasisustuse kohta leiad SIIT.

Sarnased artiklid