Kodu välisuks vali targalt. Mida tuleks silmas pidada?

Swedoor
Sisuturundus

Kodu esmamulje loob maja fassaad. Just välisuksel on siinkohal oluline roll – see praktilises kasutuses olev element mõjutab kogu fassaadi välimust. Mõnikord on aga raske ette kujutada, milline uks sobib ümbruskonnaga kõige paremini kokku. Parema ettekujutuse aitab luua Swedoori Door Designer – just selleks loodud mobiilirakendus.

Kõik algab ukse asukohast

Ukse valik peaks sõltuma selle kasutuskohast — kas otsitakse ust maja peasissekäigule, tagaaeda või mõnele siseruumile. Näiteks vannitoa uks võiks olla niiskuskindel, magamistoa uks heliisolatsiooniga ja tehnilise ruumi jaoks tasub valida tuletõkkeuks. Maja välisuksed peaksid tagama turvalise kodu — lukud ja uksehinged olgu vastupidavad ja muukimiskindlad.

Ka majanumber võib olla disainielement. | Swedoor

Kindlasti on välisuste puhul oluline, et need sobiksid ülejäänud välisseinaga kokku, nii rõhutab see veelgi fassaadi ilu. Hoone peauks ja näiteks majandusruumi välisuks ei pea olema täpselt ühesugused, kuid tervikliku mulje saavutamiseks võiksid kõik välisuksed olla valitud samast seeriast. Seejuures võib peauks olla mõnevõrra teise kujundusega, näiteks aknaga, samas kui majandusruumi ukseks on mõni sama seeria tagasihoidlikuma välimusega uks.

Klaasiga välisuks on lisaks kaunile välimusele ka praktiline — see muudab esiku valgusküllasemaks ja seega visuaalselt avaramaks. Kes hindab aga väga privaatsust, võib kaaluda musterklaasi või satiinklaasi kasutamist — nii jõuab valgus tuppa, ilma et näeks õuest siseruumidesse.

Välisust valides kehtib rusikareegel — ukse ees olgu vähemalt 10 cm sügavune varikatus, mis takistab sademete langemist uksele. Kui välisuks asetseb maja lõunapoolses seinas, tuleks eelistada heledamaid toone. Tume uks kuumeneb päikese käes üle ja suur temperatuuri kõikumine võib ust kahjustada.

Kirgas klaas annab palju valgust ja avarust, satiin- ja musterklaas pakuvad lisaks ka privaatsust. | Swedoor

Hea  välisuks kaunistab ja kaitseb kodu

Swedoori tootevalikus leidub rohkelt klassikalisi põhjamaiseid uksi, mis sobivad suurepäraselt kokku levinumate fassaadiviimistlustega — krohvi, tellise ja laudisega. Leides just oma kodufassaadiga sobiva ukse, on tulemus põhjamaisele disainile omaselt maitsekas ja samas pilkupüüdev.

Swedoori välisustel kasutatakse muukimiskindlaid hingi. Turvapoldid ei lase ust hingedelt maha tõsta isegi siis, kui hinged on läbi saetud. Lisavalikuna pakume lukukorpust ASSA 2500, mis vastab kõigile turvalisusenõuetele. Vastupidavuse kõrged standardid tagavad koduse turvatunde.

Energiasäästlikud uksed vähendavad küttekulusid

Lisaks turvalisusele ja kaunile esmamuljele võib välisuks vähendada oluliselt maja küttekulusid. Advance tootesarja uksi (Character, Function ja Classic) saab valida ka ECO-konstruktsiooniga. Kuigi kõik Advance tootesarja uksed on kõrge soojapidavusega, siis ECO-ehitusega ukse puhul on soojapidavusele eriti suurt rõhku pööratud. Tegemist on 92 mm paksuse puitkiudisolatsiooniga uksega. Selline uks peab väga hästi sooja ja vähendab märgatavalt kodu küttekulusid.

Mobiilirakendus aitab valida sobiva ukse

Swedoori Door Designeri mobiilirakenduse abil saab enne ukse soetamist vaadata, kuidas see ümbritsevaga kokku sobitub. Selleks tuleb nutiseadmega teha ukseavast foto. Seejärel tuleb pildistatud ukseaval paika sättida ukseraami nurgad ja siis saabki sobitada sinna Swedoor ADVANCE-LINE uksi. Lisaks eri mudelitele saab rakenduse abil leida uksele ka sobivaima värvi.

Kui sobiv uks on leitud, salvesta valik ja nii jääb pilt seadme pildigaleriisse. Valitud ukse soetamiseks näita pilti Swedoori toodete edasimüüjale, kes vormistab tellimuse — lähima edasimüüja leiad samuti rakendusest. Tasuta eestikeelne rakendus on kättesaadav nii Androidi kui ka iOSi operatsioonisüsteemis.

Rohkem informatsiooni kvaliteetsete uste kohta leiad SIIT.

Sarnased artiklid