Kodune infrapunasaun on tõhus kalorivähendaja ning seisab sinu tervise eest

Sisuturundus
Infrapunasaun ei soojenda tühja õhku, vaid sind
Infrapunasaun ei soojenda tühja õhku, vaid sind | Pixelbay

Ka raviotstarbel kasutatav infrapunasaun kannab sinu tervise eest tõeliselt hoolt. See on kasulik nii sportlastele, erinevate liigeseprobleemidega inimestele kui ka kalorite kulutamiseks.

Infrapunasaun pole tavasaun

Infrapunasaun ei küta tarbetult õhku, vaid mõjub otse kehale. See teeb sellest märksa ökonoomsema ja tõhusama sauna, mis väljendub ka kuni 3 korda suuremas higistamises. See on sobiv ka neile, kes peaksid kuumas tavasaunas ettevaatlikud olema. Ehk infrapunasaun sobib ka südame- ja veresoonkonna haigustega inimestele.

Seejuures ei kaasne erinevalt kõrvetava õhuga tavasaunast ebamugavustunnet. Samuti ei häiri kuum õhk ja niiskus hingamist ning selles on märksa lihtsam väsimusest ning stressist taastuda. Seda kiirema soojenemisaja ning väiksemate kasutuskuludega kui tavasauna puhul.

Infrapunasauna kasutatakse seetõttu ka raviotstarbel!

Infrapunasaun on kasulik igas kodus
Infrapunasaun on kasulik igas kodus | AB Polar

Infrapunasauna mõju

Rohke higistamine (3x enam kui tavasaunas) tagab tõhusa jääkainete kehast väljutamise. See on aga üks paljudest eelistest. Mis on infrapunasauna teised hüved?

  • Tugevdab südameveresoondkonda – verevarustuse intensiivistumine saavutab treeningule sarnase tulemuse. See pakub südamele treenivat koormust. Seejuures on leitud infrapunasauna kasulik mõju I ja II staadiumi kõrgvererõhutõvega patsientidele.
  • Parandab naha toonust ja jumet – higistamine puhastab nahka ning stimuleerib naha verevarustust.
  • Aitab nahal paraneda – kiirendab taastumist aknearmidest, leevendab ekseeme, psoriaasi ning nahapõletuste ja haavaarme.
  • Tselluliidi vähenemine
  • Valu leevendamine – kuna infrapunasaun laiendab perifeerseid veresooni, väheneb sellega valu. Seetõttu kasutatakse infrapunalampe ka meditsiinis lihas- ja liigesprobleemide ravis.
  • Kasulik mõju erinevate krooniliste haigustega ja taastusravis – infrapunakiirgus toetab tugi- ja liikumissüsteemi haiguste ja traumajärgses ravis. See aitab näiteks kroonilise kaela ja seljavalu, reumatoidartriidi, osteoartoosi ja teiste seisundite ravis.
  • Sportlastele treeningeelne soojendus ning kasu liigesjäikuse puhul ja positiivne mõju lihaste liikuvusele.

 

Infrapunasaunas kaotad kaloreid

Infrapunasaunas käimisega kaotad enam kaloreid, kui mitmete sportlike tegevustega. Seetõttu on see kaalu kaotamiseks väga kasulik abimees. Ühendades treeningud infrapunasaunaga, kaotad seega esiteks enam kaloreid ning teiseks tagad liigeste ja lihaste heaolu.

Kalorite hulk, mida kulutab keskmine inimene, kehakaaluga 68 kg, 30 min jooksul:
(Spordiala - Kulutatud kcal)
Sõudmine 600
Pikamaajooks 590
Jõuline reketimäng 510
Rinnuliujumine 300
Tennis (kiire mäng) 265
Jalgrattasõit 225
Golf 150
Jalutamine 150
Infrapunasaun 600 – 800

 

Infrapunasauna lihtsus ja ökonoomsus

Võrreldes tavasaunaga, soojeneb see märgatavalt rutem ning samuti on küttekulu väiksem. Kuna puudub elamut kahjustav niiskus, siis võib infrapunasaun asetseda kõikjal.

Selle kasulike omaduste tõttu on infrapunasaun kasulik lisa igasse koju. Kuna need võivad mahutada ka neli inimest, võimaldab see koduses infrapunasaunas ka sotsiaalselt aega veeta.

Infrapunasaun ei tähenda terve ruumi ümberehitamist. Selleks on vaja vaid valmisolev saun koju toimetada ning vastavasse kohta sisse seada. Vastavalt enda vajadustele ning ruumi võimalustele on valida kahe ning neljakohalise sauna vahel:

2 inimese infrapunasaun
2 inimese infrapunasaun | AB Polar
nelja inimese infrapunasaun
nelja inimese infrapunasaun | AB Polar

 

Tervislikud kodused infrapunasaunad on koos transpordiga saadaval AB POLARIS

www.abpolar.ee

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid