Kõige tõhusamad puhastusvahendid on kodumaised

Sisuturundus
Et vältida mustuse ja katlakivi teket, puhasta vann pärast iga kasutuskorda. | Shutterstock

Puhastusvahendeid pakuvad paljud, kuid teiste seast tõusevad esile Eestis toodetud Kraussi vahendid. Proovisime nende tõhusust ka oma kodudes.

Kraussi puhastusvahendeid on kirjeldatud tõhusate abivahenditena nii katlakivi eemaldamisel kui üldpindade puhastamisel. Seejuures tuleb rõhutada, et kõik Kraussi puhastusvahendid on Eestis toodetud.

Järgnevalt proovisime nende vahenditega ka endi kodusid läikima lüüa.

Kraussi puhastusvahendid
Proovitud Kraussi puhastusvahendid | Toimetus

 

ÜLDPUHASTUSAINE

Üldpuhastusaine lubab puhastada kõik siledad pinnad, olgu need mööbliesemed, pliit või klaas. Samas on see lakitud pindadele ohutu ning toimib ka lemmikloomadega kaasnevate lõhnade vastu.

Üldpuhastusvahend

Testija 1

Kraussi üldpuhastusainet proovisin esmalt oma kõrgläikega köögimööblil. Tolmu, rasva ja näpujäljed eemaldab see kenasti. Samuti puhastas edukalt klaasidelt kuivanud veepritsmete jäljed.

Seejuures ma ei pannud spetsiaalselt kätte kummikindaid, et saaks proovida, kui kange vahendiga tegemist on. Jah, küünelaki võttis maha, ehk tasub ikka kindaid kanda, nagu kõigi teiste puhastusvahenditega.

Tuleb ka mainida, et selle lõhn on küllaltki tugev, ehk võimalusel tasub puhastada ventileeritud ruumis.

Testija 2

Üldpuhastusvahendit proovisin kodus enam-vähem kõikvõimalikes kohtades. Sellega sain puhtaks näiteks pliidi kohal oleva roostevaba kubu, mis tihti rasvub. Samuti sain pritsmed ja plekid välja ka köögi seinaplaatidest.

Lisaks käisin üldpuhastusvahendiga üle ka aknalauad ja isegi vaheuksed sai taas säravateks ja valgeteks. Vannitoas sain puhtaks vanni ääred ja plaadid. Seega puhastab see kokkuvõttes päris hästi (isegi raskesti eemaldatavat rasva!) ja võisin rahule jääda.

 

KATLAKIVIEEMALDI

See on fosforhappel baseeruv unikaalse koostisega puhastusaine, mida kasutatakse kohvimasinates, triikraudades ja mujalgi. See on loodussõbralik ja pärast pindadelt setete eemaldamist kergelt loputatav.

Katlakivi eemaldaja

Testija 1

Pean ütlema, et mul pole kodumasinate küljes palju katlakivi. Puhastasin seega dušiotsikut, millel olid mõned augud katlakivist täis. Valasin vahendit otsiku peale ja lasin umbes 30 minutit seista. Toode täitsa toimis. Katlakivieemaldaja oli ummistunud augud kenasti lahti leotanud.

Testija 2

Katlakivi koguneb mul kõige rohkem segistite ümber ja peale. Need muutuvad lapiliseks ja valge kihiga kaetuks. Käisin katlakivieemaldiga need kriitised kohad üle.

Panin kummikindad kätte, vahendit lapile ja poleerisin segistid ja nende ümbrused üle. Lasin veidi mõjuda ja loputasin ära. Pinnad said kenasti puhtaks ja säravaks küll. 


TORUPUHASTUSVAHEND

Väidetavalt on tegemist ühe Kraussi populaarseima vahendiga. Kuna tegemist on graanulite, mitte vedelikuga, siis see on torude puhastamisel märksa tõhusam.

Torupuhastusvahend

Testija 1

Torupuhastusvahend tundus erinevalt üldpuhastusvahendist täiesti lõhnatu. Lugesin kasutusjuhendi läbi ja asusin terasid kraanikaussi valama. Kui kuuma vett peale lasin, siis hakkas torudes hirmus mürin, mõtlesin juba, et mis nüüd.

Aga mõni minut ja kõik vaibus. Teisel õhtul uuesti katsetades enam nii suurt kolinat torudes ei tulnud, ju siis oli kõik mustus, rasv, toidujäägid torudest eemaldatud.

torupuhastusvahend, Krauss
Graanulid olid äravoolu puhastamisel väga tõhusad | Toimetus

Testija 2

Ma olengi varemgi profülaktika mõttes kasutanud kranuleeritud torupuhastusvahendeid. Minu meelest toimivad need kõige paremini.

Käisin läbi kolm äravoolu – vann, vannitoa ja köögi valamu. Taas mõnda aega muretu elu, sest vesi voolab vulinal. Eriti pean silma peal hoidma vanni äravoolul, kuhu kipuvad kogunema juuksed. 

 

PESUMASINA PUHASTUSAINE

Pesumasina ja nõudepesumasina puhastusained eemaldavad nii bioloogilise materjali, loputusjäägid kui ka katlakivi, mistõttu on need masina eluea pikendamisel kahtlemata olulised.

Pesumasina puhastusaine, Krauss

Testija 1

Juba pikemat aega on pesumasin imelikult lõhnanud, kui ukse kinni jätan. Sisse tuleb umbne, läppunud hais.

Varasemalt kasutasin pärast pesupesemist soodat, kuid Kraussi pesumasina puhastusaine paistab tõhusam. Roiskunud hais on masinast kadunud. Aeg-ajalt tuleb pesumasin tühjalt koos puhastusvahendiga läbi pesta, et kõik saast välja uhtuda.

Masina trummel kenasti läikis ja sees oli puhas ning värske lõhn. Nagu uus!

Testija 2

Pesumasina puhastusainega jäin väga rahule. Pärast vahendiga läbi pesemist oli sisemus nagu uus, isegi ukse klaas oli puhtaks saanud ning kogunenud katlakivi oli sealt kadunud.

Loodan, et see mõjub samuti minu masina elueale positiivselt.

 

NÕUDEPESUMASINA PUHASTUSAINE

Nõudepesumasina puhastusaine, Krauss

Testija 1

Nõudepesumasin on see kodumasin, millega tuleb kohe eriliselt tegeleda. Masin peab olema puhas ning ebameeldivat lehka ka ei tohi olla. Rasv ja katlakivi teevad masinale liiga. 

Kuna ma olin jätnud nõudepesumasina hoolduses sisse pikema vahe, siis paari päevaste vahedega kaks korda puhastussprotseduuri. Tulemus – masina sisu sai taas puhtaks ja säravaks.

 

Seega:

Meie jäime kokkuvõttes kõigi Kraussi puhastusvahenditega rahule. Kes soovib isegi kodu viimaks puhtaks saada, leiab Kraussi tooted nende müügipunktidest või e-poest:

Kraussi müügipunktid

Kraussi e-pood - üle 20€ tellimus jõuab Itella SmartPosti pakiautomaati tasuta !

 

 

Sarnased artiklid