Kuidas valida sobivat aiamööblit?
Sisuturundus
Kaup24.ee

Suvine aianautimise aeg on lõpuks käes. See tähendab mõnusaid grillõhtuid sõprade ja pere seltsis, päikese nautimist või kiiktoolis raamatu lugemist. Nautimiseks tasub luua hea atmosfäär ja uuendada enda aiamööblit.

Pane paika mööbli eesmärk
 

Kõigepealt tasub läbi mõelda, mis eesmärgil oma aeda kasutada soovid ja milline mööbel sinna sobiks. Kas on plaanis korraldada sõpradele õhtusööke? Või eelistad üksi kiiktoolis mõnusalt aega veeta või lamamistoolil päikest võtta ja lõõgastuda?  Aiamööbel mängib mugavuse ja atmosfääri loomisel olulist rolli – seetõttu mõtle läbi, kas on plaanis aeda paigutada lihtsam komplekt või suurem laud, millega saab sobitada erinevaid toole isikupärase ilme saamiseks.

Järgmisena on oluline arvestada olemasoleva ruumiga. See ei tähenda ainult esemete mõõtmist, et tagada nende sobivus (mis muidugi on hädavajalik), vaid ka veenduda, kas uue mööbli ümber jääb piisavalt ruumi ringi liikumiseks ning kas aeda sisenemiseks jääb sobiv sissepääs.

Kaup24.ee

Suvemööblit ostes mõtle juba talvele

Arvestama peab ilmastikukindlusega – kas vaid mingi osa aiamööblist vajab talvel hoiustamist (näiteks padjad või varikatused) või peab kõike hoiustama? Kas mööbli hoiustamiseks on vajalik laoruum või peab hoopiski investeerima ilmastikukindlasse kattesse. Mõned aiamööblid on kokkupandavad või virnastatavad, siis aitab ka see ruumi kokku hoida. Tuleb teha vaid eeltööd ja mõelda samm ette.

Mis puudutab hooldamist, siis tuleb läbi mõelda, kui palju aega on endal sellesse panustamiseks. Kel aega napib, võiksid valida tooteid ja materjale, mis vajavad vähe hooldamist. Valides aga teatud puidust mööbli, peab arvestama ka selle hoolikama hooldusega, et säilitada selle välimus ja vastupidavus.

 

Millist aiamööblit peaks soetama?

Söögikomplekt - suurepärane valik perekonna õhtusöökideks ja külaliste vastuvõtuks. Kui murekohaks on ruumipuudus, siis tasub toolideks kaaluda pinke või taburette. Samuti on variant soetada laud, mida saab vajadusel pikendada, mis sobib ideaalselt just siis, kui külla tuleb kogu perekond või suurem seltskond sõpru.
Kohvilaua komplekt - lõõgastava õhkkonna loob mööblikomplekti, kuhu kuulub diivan, toolid ja kohvilaud.
Pink, diivan või toolid tuleb valida vastavalt eesmärgile ning ruumivõimalustele. Valik oleneb, kas on soov millegi klassikalise, moodsa või hoopiski näiteks mugava kiiktooli vastu.
Päevitustool – sobib hästi kõikidele päikesearmastajatele, kes naudivad lamamist ning päikese nautimist. Maksimaalse mugavuse tagamiseks tasub otsida funktsioone nagu reguleeritav seljaosa, pehmendused ja peatoed. Rattad aitavad tooli mugavalt manööverdada, samuti tasub kindlaks teha, kas tooli on võimalik kokku panna, et seda paremini ladustada.

 

Millist materjali eelistada?

Klassikaline, naturaalne ja ajatu puit on sageli üks peamisi lemmikuid. Tiikpuu on aiamööbliks suurepärane valik, kuna see on tugev, vastupidav ja ei lõhene, pragune ega kõverdu. Heaks alternatiiviks on ka mänd, akaatsia ja eukalüpt. Kindlasti tasub enne soetamist selgeks teha, millist hooldamist puit soovib.
Tugev, vastupidav ja kergesti hooldatav metallist valmistatud mööbel on eelistatuimad eestlaste aedades. Üldjuhul on valikus kaks metalli - tugev ja raske teras, mis vajab katmist, ning kergem ja ilmastikukindel alumiinium.

Rotang on materjalina kaunis ja kerge, mistõttu on seda hea ladustada. Pikaealisuse tagamiseks on soovitatav valida kunstlik rotang, näiteks polürotang, mis on sama vastupidav ja kerge, kuid mida on lihtsam hooldada. Suurimaks eeliseks on selle aastaringselt õues hoidmise võimalus.


Suurepärase valiku aiamööblit leiate Kaup24 e-poest.

 

Sarnased artiklid