Kuuse ehtimise nõksud. Millised on selle aasta moevärvid?

kodus.ee
Kes soovib klassikaliselt ehitida oma kuuse, kes aga järgib moetrende - peaasi, kui jõulupuu meeldib. | Hortes

Kuuse ehtimine on üks loominguline töö. Igaüks teeb muidugi sellise, nagu talle südamelähedane on. Kes aga tahab kaasas käia moetrendidega, siis järgnevalt saab teada, mida sel aastal jõulupuule riputada võiks. Aianduskeskuse Hortes turundusjuht Manuela Kelt räägib lähemalt kuuse ehtimise nippidest ning moevärvidest.

Ehtimise puhul soovitavad spetsialistid alati tervikut silmas pidada. Selleks järgnevalt mõned lihtsad kuuse ehtimise reeglid.

 1. VALGUS. Kuuse ehtimist alusta alati jõulutulede paigaldamisest.
 2. PÕHJAPALL. Leia üles oma selle aasta lemmiktoon jõulude ajal: punane, sinine, kollane, roheline, roosa jne. See  toon jääbki läbivaks.
Mõõtude poolest võiks olla põhjapalli suurus olla keskmine ja või veidi väiksema suurusega jõulukuulid.  Põhjapalliga täidetakse kuuse võra ja tüve vahelised tühimikud, tuues nii esile rohkem kuuse võra ja tihedust. Põhjapalli toon jääb kumama ühtlaselt ladvast kuni alumise võradiameetrini, luues ühtase tausta tooni kuuse võra sees. Loogika sarnaneb umbes sellele, kuidas lõuendile luuakse tausta toon.
3. TÜVEST OKSA TIPUNI. Liigu ehtimisega alati tüve suunast okste tippudeni. Nii täidad ühtlaselt tühimikud. 
4. PIKLIKUD EHTED. Need on suurepärased, et anda kuusele visuaalselt kõrguse tunnetust ja kaunist joont. Piklikud jooned annavad vaheldust ümarale vormile.
5. DIAGONAALITEHNIKA. Põhjapallidega sarnased, kuid veidi erilisemad ehted, paiguta pilgupüüdjateks. Soovitav on kombineerida matte toone ja sädeleviad toone vaheldumisi.  Leia mõned erilisemad toonid ning paiguta need kuusele diagonaalitehnikas üle terve kuuse. Nii saad saavutada ka väheste ehetega kauni ja ühtlase mulje. Kui erilisemad ehted on hinna poolest juba kallimad, siis diagonaali tehnikaga saad kõigest 6 – 8 kuuliga jätta ühtlase ja terviku mulje (diagonaal – spiraal).
6. STAARID. Kuuse peamised pilgupüüdjad – need on ehted, mis on väga väga erilised nii suuruse, kuju või sädeluse poolest. Need ongi jõulupuu  pilgupüüdjad.
7. KARD.  Vaba käega kuusele alt poolt üles suunaga visatud peenike kard ehk „ingli juuksed“ loob puule õrnust ja õhulisust.

Mis on moes? 

Ehete värvidest on populaarsed alati heledad jäised toonid ning klassikaline punane.  Aianduskeskuse Hortes turundusjuhi Manuela Kelti sõnul on sellel aastal  moevärvide kombinatsioonideks:
    1. naturaalne roheline kombineeritud pronks-metallikuga, 
    2. kuldne toon kombineeritud  Petrol sinisega (tumedam rohekas-sinine), 
    3. kõik roosad toonid. 
   
Muide, roosat tooni ehted pidid kaubanduses juba otsakorral olema. 
Kuuse ehtimisel leia üles oma lemmik põhitoon ning too see esile sellele sobiliku kontrastiga: näiteks beež ja helesinine, valge ja tumesinine, kuldne ja must, tumeroheline ja naturaalne pruun.
Kontrastsed toonid võivad olla üsnagi julged. Sujuvat üleminekut saab lisada ehete mattide ja läikivate toonidega ning vaheldades erineva kujuga ehteid.

Pärlid ja sätendavad ketid, suled, lilled ja rosetid on ajast-aega populaarsed. Kuna on tulemas Koera aasta, siis julgelt võib kasutada koera kujuga ehteid. 
Kunstkuusepuu ehtimisel annab palju ideid juba ka kuuse enda toon:  kas tegu on valge ja lumise kuusega või tumerohelise ja tiheda kuusega või hoopis kuldne-hõbedane-must  kunstkuusega. 
Naturaalseid jõulupuid leiab samuti väga põnevate värvivariatsioonidega - puud varieeruvad klassikalise rohelise ja helerohelise värvi vahel. Nulud on aga tuntud tumedama ja veidi sinakama tooni poolest.

Sarnased artiklid