Lihtne, ent sarmikas kodu
Kersti Jaigma
Elutuppa valiti BoConcepti retrohõnguline diivan ja vaip, Norr 11 sepistatud lauake, Gan Rugsi kootud mustriga tumba ning pisike klaaslauake Nordic Design Home’i valikust. Kardinad telliti ID Kanga salongist. | Terje Ugandi

Ajaloolise piiritusevabriku hoones asuvas pisikeses korteris (55 m2) põimuvad kõrgete lagede ja tellisseintega industriaalsus ning Eesti disaini ja kunsti toel saavutatud õdus kodusus.

Tallinna vanalinna ja Rotermanni kvartali vahelisel tuiksoonel seisab hästi säilinud, kuid mõistagi uue funktsiooniga kunagise Roseni piirituse­vabriku kompleks. Hooneansambli tänavatasandil on end sisse seadnud trendikad kohvikud-restoranid, kõrgematel korrustel asutused ja korterid.

«Ostsime siia kodu 2000ndate alguses, kui Rotermanni kvartal ei olnud veel uuele elule puhkenud popp piirkond, kuid ­endises vabriku administratiivhoones olev korter tundus esimesest pilgust õige valikuna,» räägib korteriperenaine Tatjana, kelle väliseestlasest kaasa Yuri oli tollal hiljuti Austraaliast Tallinnasse tulnud, et «sukelduda» Eesti põnevasse ja kiiresti arenevasse IT-sektorisse. «Tööstusarhitektuur on meile ­alati meeldinud ja nägime selles paigas suurt potentsiaali. Kõrged laed andsid kompaktsele, vaid 55 ruutmeetri suurusele korterile juurde avarust ja õhulisust.» Telliti vajalik sisustus ja köögi­mööbel, noortel õnnestus päästa ja restaureerida ka vanad ­originaaluksed, mis olid aastaid seisnud maja kuuris.

Praeguseks on töö- ja elukorraldus viinud toimeka ning liikuva eluviisiga pere Inglismaale ja Ameerikasse, kuid Tallinn on jäänud koduks, kuhu on alati rõõm naasta. Kuna enamjaolt viibitakse siiski Eestist eemal, otsustati korteris teha kerge värskenduskuur, et oma kodu aeg-ajalt välja rentida ning kus Tallinnas käies oleks endalgi hea olla.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Diivan.
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid