Lumepuhur! Aga milline nendest paljudest?

kodus.ee
Puhuri viskekaugus sõltub nii masina võimsusest, seadistusest kui ka lumest. | Shutterstock

Lumepuhur pole enam ammu mingi imeasi, vaid muutumas koduomanikele tarbeesemeks.  Lumeluudasid on aga väga palju erinevaid ja erineva hinnaga - kauplustest ja veebipoodidest leiab abilisi, mille hind jääb alla 200 euro, aga ka selliseid, mille hind küündib ligi 2000 euroni. 

Hansaposti aia- ja tööriistade tootejuht Kristjan Kull avab veidi lähemalt teemat, mille järgi valida sobiv lumeluud. On ilmselge, et erineva hinnaga puhurid ei tee täpselt ühesugust tööd ega paku samasugust mugavust. Lumepuhuri valikut tuleb alustada vajaduste, ootuste ja võimaluste läbimõtlemisest.  

Kristjan Kulli sõnul saab lumepuhureid jagada mitmesse rühma. Esmalt võib vaadata elektrilisi ja bensiinimootoriga puhureid. Spetsialisti eelistus langeb selgelt bensiinil töötavate masinate kasuks. 
Tema sõnul sobib elektrimootoriga tööriist pigem ajutiseks lahenduseks ning kindlasti ei tasu endale püstitada illusioone, et sellega saab puhastada suurt ala või tõsta rasket lund. Suure töö tegemiseks tuleb valida võimsa mootoriga masin ja seetõttu tulebki vaadata nii oma aia pinda kui ka mõelda lumele, mida on tarvis tõsta. Näiteks saha poolt sõidutee äärde lükatud valli eemaldamiseks on tarvis võimsat puhurit.  

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid