Meisterdamist: vanast aknaraamist köögitarvikute hoidja

TM Kodu & Ehitus
Vanast aknaraamist sai põnev köögitarvikute hoidja. | Tiit Koha

Ira Sergejeva restaureerimisstuudiost Tuuni Ka ütleb, et liiga paljud inimesed viskavad liiga kergekäeliselt väärikaid esemeid minema – sageli saab neid leidlikult ümber tuunides sootuks uue ja üllatava funktsiooni täitmisele putitada.

Nii muutus näiteks prügimäelt päästetud aknaraam mõningate lisavidinate abil põnevalt omapäraseks köögitarvikute hoidjaks.

Tee järele:

  1. Alusmaterjaliks sai valitud vana aknaraam.
  2. Kui klaas eemaldatud, tuleb lahti võtta ka liistud. Liistud peab alles jätma. Siis saab asuda raami puhastama. Värvieemaldusvahendist ja föönist tervislikum meetod on lihtsalt kraapimine.
  3. Kuna kraapimine muudab puidupinna karvaseks, on soovitatav see pärast kergelt märjaks teha ja vastukiudu harjased püsti ajada. Vähekese kuivamise järel saabki asuda lihvpaberiga raami siledaks ja pinnuvabaks lihvima.
  4. Raami sisse sai klambripüstoliga kinnitatud peenemast traadist võrk.
  5. Võrgu teravad servad ja kinnituskohad kaovad aknaliistude tagasipanemise järel nende alla.
  6. Raamikülgedele tuleb märkida riputuskonksude kohad. Konksudeks sai valitud vanu lusikaid ja kahvleid.
  7. Enne kui konksud kinnitada, peab neile metallipuuriga augud tegema ja painutama. Painutada on mugav kruustangide vahel. Metalltoru abil saab kõigile lusikatele-kahvlitele
    anda ilusa ühtlase kumeruse.
  8. Lusikad-kahvlid kinnitatakse kruvidega raamile märgitud kohtadele. Lakke riputamiseks võib kasutada ketti, köit või muud sobivat riputusmaterjali.

Sarnased artiklid