Millal on kapselkohvimasin parim valik koju?

Sisuturundus
Kõige paremini sobib kapselkohvimasin majapidamistesse, kus kohvi joob paar inimest ning pigem tassi kaupa kui terve kann korraga. | Kaup24

Koduses mugavuses kohvi tegemiseks on rohkem variante kui üks. Alates filterkohvist ja otse tassi tehtavast kohvist ning lõpetades käpaga või ka täisautomaatsete espressomasinate kasutamisega. Viimaste aastate jooksul on hakanud aina rohkem levima kohvimasinate hulgas mugavad kapselkohvimasinad. Maitsev kohvijook tuleb koju kätte ning seda ilma suurema vaevata.

Kapselkohv ei ole sama, mis lahustuv kiirkohv

Kapslite kasutamine on tunduvalt odavam, kui pidevalt kohvikus käimine. Hinna poolest leidub kohvi valmistamiseks kodus veelgi odavamaid variante, kuid muud alternatiivid ei ole enam sama lähedal meisterliku barista poolt valmistatud jookidele.

Ühe asjana kiputakse kapsleid alati võrdlema kiirkohvidega. Sellel põhjusel lükatakse ka kapslimasina ostu edasi, sest miks kulutada rohkem raha kohvimasinale või kohvi varumisele, kui kohvitopsi saab praktiliselt iga nurga pealt kätte. Ometi on igal kohvimüüjal kasutusel erinevad oad - vahel ka kolm-ühes kohvi, ning ühtlaselt kõrge kvaliteediga kapselkohvi kasutamisega võrreldes on maitseerinevused selgelt tajutavad.

Kapselkohvimasinad kuumutavad vee täpselt õige temperatuurini ning pressivad kuuma vee läbi kohvikapsli, mis on sarnane baristade poolt kasutatavale espresso valmistamise meetodile. Lisaks aitab hermeetiliselt suletud kapsel kohvil pikalt värskena ja aromaatsena säilida. Isegi kui soovid kohvi juua vaid paar korda kuus, on värske ja ühe maitsega kohvijook nii kodus alati võtta.

 

Lai kapslite valik pakub kohvi igale maitsele
 

Kapselkohvi kasutades ei pea leppima lihtsalt espressoga, vaid valida võib ka kapslid, mis teevad cappucino’t, caffè lattè’t, macchiato’t või isegi kakaod! Muidugi tuleb meelde jätta see, et kapslid ei ole universaalsed.

Masinat valides tuleb lisaks masina parameetritele jälgida ka seda, kas bränd pakub sobivat valikut kohvijooke ning seda lõppotsuse tegemisel arvesse võtta.

Kõige paremini sobib kapselkohvimasin majapidamistesse, kus kohvi joob paar inimest ning pigem tassi kaupa kui terve kann korraga. Kui iga päev on vaja teha liitrite kaupa kohvi, tasuks ehk kaaluda mõnda muud varianti. Kahele-kolmele täiskasvanule on kapselkohvimasin aga lihtne ja mugav lahendus. Tänu erinevatele kapslitele saab iga inimene nautida ka just sellist kohvijooki, nagu ta soovib ja ei pea leppima enamuse otsusega.

Ka kasutusmugavuse poolest on kapselkohvimasin tõeliselt eeskujulik. Vaja on täita vaid veekann, paigutada kapsel oma kohale ning vajutada nuppu. Enamike kapselkohvimasinatega võtab kohvi valmistamine vähem kui minuti, sobides ülimalt hästi neile, kellel aega napib või kes lihtsalt ei viitsi ühe tassi kohvi valmimist pikalt oodata.

 

Kapselkohvimasin on tubli ja vähenõudlik
 

Erinevalt kodustest espressomasinatest pole kapselkohvimasinal palju osi, mida peaks pärast igat kasutuskorda puhastama ja pesema.

Mitte väheoluline pole ka väikese masina vähene ruumivajadus. Hiiglaslik kohvimasin võib köögikapil päris palju ruumi võtta. Väiksemates köökides on tihtipeale aga ruumiga kitsas ning ei tahaks poolt kapipinda ühe masina alla kinni panna. Kapsleid kasutades ka kohvipuru ei satu sinna, kus seda vaja pole.

Muidugi on ka kapselkohvimasinate seas erinevaid mudeleid. Võimalik on valida manuaalse ja automaatse peatamisega mudel või masin, mis suudab kuuma vett ka eraldi teha. Suutlikkus külma ja kuuma vee vahel vahetada, annab aga võimaluse nautida veelgi erinevamaid jooke. Kiire ülevaate kapselkohvimasina võimalustest saab e-poest, kust leiab kindlasti kõige paremini sobiva lahenduse.

Sarnased artiklid