Millega arvestada uue hekilõikuri ostmisel?

Sisuturundus
Kahepoolse teraga hekilõikur on hekkide pügamiseks parim valik ning seda saab kasutada hekkide lõikamiseks kuni rinnakõrguselt. | Husqvarna

Enne hekilõikuri ostmist mõtle hoolikalt, millisteks töödeks seda kasutama hakkad. Kas pügada tuleb kõrgeid, madalaid või pikki hekke? Kas hekke tuleb vormida? Hekilõikureid on kolme põhitüüpi: kahepoolse teraga, ühepoolse teraga ja varrega hekilõikurid. Vali tüüp, mis vastab kõige paremini sinu aiatööde vajadustele.

Kahepoolse teraga hekilõikurid heki vormimiseks
 

Kahepoolse teraga hekilõikur on hekkide pügamiseks parim valik ning seda saab kasutada hekkide lõikamiseks kuni rinnakõrguselt. Kahepoolse teraga hekilõikurile saab paigaldada reguleeritava tagumise käepideme, mis suurendab paindlikkust ja parendab ergonoomikat hekkide külgede pügamisel.


Ühepoolse teraga hekilõikurid suuremate alade jaoks
 

Ühepoolse teraga hekilõikurid on mõeldud peamiselt heki sirgete osade jaoks. Hammastik asub lõiketera ühel küljel ja seetõttu võib tera olla pikem ilma masinat liiga raskeks muutmata. Pikem tera võimaldab pügada ühe kaarega suurema ala.


Varrega hekilõikur suurendab tööulatust

 

Varrega hekilõikureid kasutatakse kõrgete ja madalate hekkide pügamiseks ning ka pinnalähedasteks töödeks. Varrega hekilõikuriga saad pügada kõrgeid hekke ilma redelita. Kuna lõiketera saab kasutada nurga all, kulgeb töö kiiremini ja kõrgete või madalate hekkideni ulatumine on lihtsam. Mootor toimib lõiketera vastukaaluna, seetõttu püsib masin töötamise ajal heas tasakaalus.


Akuga hekilõikurid

 

Moodsad akuga hekilõikurid on tugevad, tähelepanuväärselt vaiksed ja peaaegu vibratsioonivabad. Kõik Husqvarna tooted kasutavad üht tüüpi laadijat ja 4,3 Ah aku laadimiseks kulub umbes 30–50 minutit. Paari lisaaku või seljaskantava aku soetamine võimaldab töötada katkestusteta terve päeva vältel. Akuga tooted sobivad ideaalselt töötamiseks avalikus ruumis või müratundlikes piirkondades, näiteks haiglate, kaupluste, hooldekodude või koolide läheduses või linnaparkides.


Mõned abistavad faktid
 

Veendu, et hekilõikuril oleks tõhus vibratsioonisummutuse süsteem, mis tagab parema ja mugavama kasutamise.
Heitgaaside juhtfunktsiooniga hekilõikurid on paremad nii sulle kui keskkonnale.
Valige hekilõikur, mille lõiketera pikkus sobib kavandatud töö jaoks.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid