Millega arvestada uue rohulõikuri ostmisel?

Sisuturundus
Professionaalse kasutaja jaoks on olulisem valida pigem õige suurusega rohulõikur kui lihtsalt kõige võimsam mudel. | Husqvarna

Kas vajad uut rohulõikurit suure ala, kõrge rohu, järelkasvu või põõsaste ja väikeste puude lõikamiseks? Siin on mõned soovitused, mida tasub enne uue rohulõikuri ostmist meeles pidada.

Rohulõikurid on aia- ja metsaomanikele suurepäraseks abivahendiks. Neid saab kasutada igasugusteks töödeks alates muruhooldusest kuni kõrge rohu ja puitunud võrsete lõikamiseni. Kui sa tead, mis tööks sa seda kasutama hakkad, siis saame sind õige tööriista valimisel aidata.


Kas kavandad professionaalset kasutamist?
 

Professionaalseks kasutamiseks on oluline valida pika tööajaga rohulõikur, mis vastab kavandatud tööde nõuetele. Husqvarna 500-seeria mudelid on professionaalsed ja kompromissitud lõikurid, mis on loodud mugavaks kasutamiseks pikkade tööpäevade jooksul.


Millise suuruse peaksin valima?
 

Professionaalse kasutaja jaoks on olulisem valida pigem õige suurusega rohulõikur kui lihtsalt kõige võimsam mudel. Võimsam mootor aitab küll hõlpsamalt tugevat taimestikku lõigata, kuid võimas masin on ka raskem. Kui töötada tuleb pikema aja vältel, võib see olla väsitav ja vähendada töö tõhusust. Professionaalina võib seetõttu olla otstarbekas soetada mitu rohulõikurit, mille hulgast saab valida konkreetse töö jaoks kõige sobivama. Keskmine tarbija peaks aga jälgima, et masin oleks vajaliku tööga hõlpsaks toimetulekuks piisavalt tugev.


Sobib ideaalselt aiaomanikule
 

Kui töötad väikeses või keskmise suurusega linnaaias või põõsaste, hekkide ja väikeste puudega maahoovis, siis sobib kõige paremini keskmise suurusega rohulõikur. Lõikeseadet on võimalik vahetada vastavalt sellele, kas lõikad rohtu või tugevamaid taimi. Need rohulõikurid on mugavad, mitmekülgsed ja lihtsalt kasutatavad.


Kui lihtne on tööriista kasutada?

 

Rohulõikuri valimisel tuleb arvestada ka sellega, kui lihtne on selle lõiketera ja trimmipead vahetada. Ühtlasi veendu, et trimmipea kasutamisel oleks lihtne jõhvi vahetada ning etteandemehhanism oleks praktiline. Husqvarna rohulõikuritel on etteandesüsteem Tap-&-Go, mis tähendab, et pea maapinnale vajutamisel toimub automaatselt trimmerijõhvi etteanne.


Millega arvestada uue rohulõikuri valimisel?
 

Rohulõikuri lihtne käivitamine on oluline, eriti kogenematu kasutaja jaoks.
Suur võimsus, pöördemoment ja kiirendus on taimestiku läbilõikamiseks olulised, ent kui tööpäevad on pikad, siis ära vali tarbetult rasket masinat.
Veendu, et mugava kasutamise ja tõhusa töö tagamiseks jaotaksid kanderihmad koormuse laiali.
Kontrolli, kas käepidemeid saab reguleerida varre suhtes nurga alla, et vältida seljale ebaühtlase koormuse langemist.
Kontrolli, kas käepidemed saab transportimise ja hoiustamise ajaks kokku klappida.
Husqvarna rohulõikurite mootorid on varustatud nii sinu töökeskkonna kui üldiselt keskkonna huvides heitgaaside juhtfunktsiooniga.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid