* Varsti tuleb teha esimesed külvid taimede ettekasvatamiseks. Varu selleks külviturvast või kookosmulda, vermikuliiti, liiva, turbapotte ja -tablette, külvipotte ja -kassette, katteloori ning noortaimede väetamiseks merevetikaekstrakti. Tõhus abiline on minikasvuhoone.
* Vaata üle köögiviljade ja suvelillede seemnevarud, siis tead, mida on vaja juurde osta.
* Veebruari keskel võid alustada tšillipaprikate ettekasvatamist. Tärganud taimedele anna kindlasti lisavalgust taimelambiga, muidu ilusaid istikuid ei tule. Kui lisavalgust ei saa anda, pane seeme mulda alles märtsi keskel.
* Veebruari lõpus külva maguspaprika, porru, juurseller.
* Suvelilledest vajavad pikka ettekasvatusaega (viis-kuus kuud) begooniad, ilupaprikad, aednelgid, kard-hõbepael, tume purpurvanik, harilik heliotroop. Külva need veebruari lõpus või märtsi algul.
* Kui pimeduses puhanud ratsuritähe õisikuvars on u 5 cm pikkune, tõsta taim valgesse kohta ja hakka teda kastma.
* Ereda päikesega viska igihaljastele taimedele päikesepõletuse kaitseks õrnalt lund peale. Lumi sulab ja puu saab okaste või lehtede kaudu juua.
* Päikesepõletuse vastu aitab ka see, kui raputad ümber okaspuu või igihalja lehtpõõsa lumele kuiva turvast. Siis ei peegeldu päikesekiirgus lumelt tagasi ega võimendu.
* Terita ära oksakäärid, lõikurid ja aiasaed. Pehme ilmaga, kui pole miinuskraade, võid lõigata marja- ja ilupõõsaid ning viljapuid. Alusta põõsastest, siis võta ette ploomi- ja kirsipuud, seejärel pirni- ja õunapuud.
* Kui noorte viljapuude tüvele pandud plastist tüvespiraalid või muu kaitsev materjal on paigast nihkunud, säti see tagasi.
* Kontrolli, mis seisus on viljapuude valgendatud tüved. Kui talvine vihm ja lörtsisadu on tüvevalgendi maha pesnud, võõpa tüved plusskraadidega ilmaga uuesti üle. Hele võõp kaitseb puukoort päikesepõletuse eest ning häirib haiguste ja kahjurite elu.
* Pärast marutuult vaata üle sügisel istutatud puud. Halvasti paigaldatud tugiteibad võivad suure tuulega paigast nihkuda ning siis vajub puu viltu või tuleb lausa mullast välja. Sellise puu päästmiseks tuleb ta kohe koos tugedega korralikult tagasi sättida, sest kevade saabumiseni ripakile jäänud taim võib otsad anda.
* Kui sa pole sammasja kasvukujuga kadakaid, elupuid ja mägi-ebaküpresse nööriga kokku sidunud, et lumi ei saaks koguneda okstele ning neid välja koolutada, siis tee seda nüüd. Puud oma endist vormi üldjuhul ei taasta. Kasuta pehmemat nööri või paela. Seo kokku ka ümmargused elupuusordid.