Murrang akutööriistade valdkonnas

Krista Maldur
Sisuturundus
Makita Eesti

Makita alustas 2020. aasta sügisest suurema võimsusvajadustele vastavate 40V Max XGT® toodete turustamist. Esmalt tulid müügile praktilised akutööriistad nagu trellid, lööktrellid, puurvasarad, löökkruvikeerajad, nurklihvmasinad ja saed. Aga see on alles sissejuhatus. Makita XGT® seeria laieneb jõudsalt.  

Tulenevalt pidevalt kasvavast juhtmevabade seadmete vajadustest on Makita viimastel aegadel suurendanud aina enam populaarsust kogunud akutoitel töötavate seadmete tootearendust ja tootmist.  Seda nii 18V LXT® akuplatvormi osas kui ka uue eraliseisva 40V XGT® seeria näol.  Uus XGT® 40V aku ja laadijaga süsteem on loodud uutele tööriistadele, mis on saanud nii uuendusliku kuju kui ka suurema väljundpinge. XGT® akude väljundpinge on kuni 40V, mis on eelmisest juhtivast LXT® platvormi 18V väljundpingest kaks korda suurem. Toimiv lahendus tööde osas, mis varem olid juhtmega tööriistade pärusmaaks. 

Kasutades kahte 18V LXT® akut saavutatakse 36V väljundpinge. Üks 40V max XGT® aku on aga kergem ja kompaktsem kui kaks LXT® akut.  XGT® 2,5 Ah aku kaalub 0,7 kg. XGT® ei asenda LXT®-d, vaid on täiendavaks valikuvõimaluseks seda eriti suuri võimsusi nõudvates töödes. Tänu suurele vee- ja tolmukindlusele saab neid akusid ja tööriistu kasutada ka eriti rasketes keskkonna- või välitingimustes. XGT® akudesse ja tööriistadesse sisseehitatud programm võimaldab digitaalset andmesidet aku ja tööriista vahel. Aku tehnoloogia ja tööriistade mootori koostöö tagab optimaalse jõudluse. XGT® tootevalik on valmis kohanema ka tuleviku töövajadustega.

xgt_circle.jpg

Makita Eesti

Kasutajakogemus

Mark Kaljulaid
Ettevõte: The Red Dog Company OÜ

Olen oma tööga seotult Makita tööriistu kasutanud üle 10 aasta. Minu spetsiifikaks on laevaehitusel metallitööd ning kõige enam on metalli suuremate avade freesimisel kasutusel akutrell. LXT® 18 voldised trellid on siiamaani saanud hakkama aga nende tööaeg kipub antud tööde puhul lühikeseks jääma. 40 volti tähendab sama võimuse juures poole väiksemat voolu, poole vähem soojuskadu ja järelikult ka poole pikemat tööaega.

XGT® akulöökkruvikeerajal on parameetritelt väändemomenti tunduvalt rohkem kui 18 voldistel. Suuremad ja pikemaid kruvisid keerates oli võimsuse ja kiiruse vahe märkimisväärne. Kui nurklihvijaga intensiivselt metalli lõigates on 18 voldistel suhteliselt lühikese ajaga tunda, et jõud raugeb siis 40 voldistel oli tunda, et tööriist sai lisavõimsust juurde.

Oma tööd tervikuna vaadates võidan suuremat võimsust vajavate tööde teostamisel uue XGT®  sarjaga ka ajas kui mugavuses. Jäävad ära pikendusjuhtmete lahtipakkimised ja pärast kokkurullimised ning laias plaanis misiganes ehitusplatsid vabanevad juhtmerägastikest.  

img_7380.jpg

Makita Eesti
Maksim Toome

Sarnased artiklid