Muruniiduki pesemisel ei tohi seda külili keerata! Nipp, kuidas murusodi ei jää niiduki külge kinni

kodus.ee
Muruniidukit tuleb pärast töö lõpetamist puhastada, sest happeline sodi kahjustab korpust. | Shutterstock

Sageli lõpeb kodune muruniidukipesu sellega, et niiduk ei käivitu või kui käivitub, siis tossab hirmsasti. Miks see nii on? Kuidas pesta niidukit nii, et midagi ei läheks rikki ning kuidas niidukile jääks niitmisel vähem sodi külge? Spetsialist näitab ja seletab asja.

Muruniidukit on vaja pesta, sest paratamatult saab niiduk lööke, mis kahjustavad selle kaitsevärvi. Kui nüüd muru happeline keskkond jääb pikemaks ajaks muruniiduki korpuse alla püsima, siis see kahjustab korpust ning viimane hakkab roostetama.

Niiduki pesemisel ei tohi eksida lihtsate asjade vastu. Muruniidukit ei tohi keerata mingil juhul külje peale – ei summuti poole ega karburaatori suunas. Vastasel juhul hakkab õli lihtsalt karburaatorisse või summutisse voolama. Ja hiljem niiduk enam ei käivitu.
Niiduk tuleb kallutada tahapoole. Saab ise pesemiseks masina toestada. Lihtsam on muidugi,  kui leidub abimees.
Veelgi lihtsam oleks, kui muruniiduki korpuse alla ei koguneks niitmisel sodi. Selleks aitab üks üsna lihtne nipp. Nipi nimi on universaalõli sprei.
Õli ülesanne on määrimine ja kaitsmine. Pihusta multispreiga niiduki põhi põhjalikult üle. Võid ka õli korpuse peale pihustada. Igal juhul see kaitseb sinu masinat kordades kauem.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid