Must on uus punane. Must muldvärv kogub populaarsust

kodus.ee
Kes ei soovi maja punaseks võõbata, saab valida ka musta muldvärvi. | Shutterstock

Klassikalise Rootsi punase muldvärvi kõrvale on ilmunud ka must muldvärv. Kes soovib stiilset musta maja, siis see toode on just neile. Millega on täpsemalt tegu?

Mustaks saadakse see muldvärv loodusliku raudoksiidi ja raudsulfaadiga. Aare Arndt firmast Teknos OÜ ütleb, et musta muldvärvi turule toomine oli tingitud ikka nõudlusest. Nähtavasti on siis mingi hulk inimesi värvilisusest ja punasest toonist väsinud ja soovivad endale musti maju. Muidugi pole musta huvilisi veel massiliselt.
Vastupidavuselt ei erine must muldvärv millegi poolest punasest. Küll aga on teada, et mida tumedam värv, seda rohkem see valgust neelab. Ehk siis must maja võib suvel olla üsna soe, samuti ju talvel.
Mõlema tooni puhul on kasutatud traditsioonilist muldvärviretsepti, erinevus on pigmentides ja väljanägemises.

Aare Arndt ütleb, et muldvärv sobib ainult  karedatele saepindadele ja karedatele palgipindadele, hööveldatud pinnal see värv ei püsi. Samuti ei tohi pinnad olla töödeldud teist tüüpi värvidega. Ka muldvärviga värvitud pindu on keeruline  teist tüüpi värvidega üle värvida.
Värvimise ajal peaks olema vähemalt 10 soojakraadi ning öösel ei tohi olla öökülma ohtu, samuti ei tohiks värvitav pind olla märg ega päikesest kuum.

Enne värvimise alustamist tuleks muldvärvi kindlasti väga hoolikalt segada. Muldvärvi puidule kandmiseks tuleks kasutada jämedamat plafoonpintslit. Suuremaid pindu võib katta ka värvipintsliga. Värvikiht peab olema võimalikult õhuke ja ühtlane. Kui võimalik, ära jäta tööd keset seina pooleli. Rootsivärvi erinevad partiid võivad olla pisut varieeruvad, seetõttu tuleks alustada uue partiiga uuest seinast, siis ei hakka võimalikud toonierinevused silma.

Muldvärvi värskendamise intervall sõltub ümbritsevast keskkonnast ja ilmakaartest. Pind ei kooru, vaid kulub. Kui silmale tundub, et on aeg, siis värskendatakse.

Sarnased artiklid