* Liiliate ümberistutamise ajal sügisel (aga võib ka kevadel) murra liiliasibulalt ettevaatlikult lahti pealmisi sibulasoomuseid. Olenevalt sibula suurusest võib neid võtta 4-5 tk (kuni pool sibulast).
* Pese sibulasoomused mullast puhtaks ja desifintseeri neid 1-2 tundi keskmise kangusega kaaliumpermanganaadi lahuses. Kasta soomuse kand kergelt juurutuspulbrisse.
* Pane soomused puhtasse väiksesse kilekotti. Lisa sinna puhast liiva u 1 spl soomuse kohta ning ka etikett, millise sordiga on tegemist. Sulge kott sõlmega.
* Pane kott soomustega 2 nädalaks tuppa otsese päikese eest varjatud kohta.
* Seejärel pane kott jahedasse pimedasse keldrisse, hiirte eest katstud kohta. Põhimõtteliselt võib sibulasoomused panna ka külmikusse või jätta talveks kütteta suvilasse. Mõni miinuskraad ei tee midagi paha.
* Märtsi algul too kotikesed toatemperatuuri kätte. Kahe nädala pärast ilmuvad soomuse kanna juurde pisikesed juured, sibula- ja lehealged.
* Eemalda sibulaalged soomustest ja istuta sordikaupa pottidesse.
* Soomused võid tagasi panna kotti ja jätta tuppa. Kuu või pooleteise pärast võid saada juba teise saagi ja kui soomused närtsinud pole, siis ka kolmanda saagi.
* Istuta noored taimed juunis-juulis kasvuhoonesse või peenrasse.
* Uued taimed hakkavad õitsema alates teisest aastast.
Nipid, kuidas paljundada liiliasibulaid

Liiliate paljundamiseks on väga lihtne ja kiire viis, mis sobib kõikidele liilialiikidele ja –sortidele. Eriti hõlbus on nõnda paljundada liike, mille vartel lehekaenaldesse sigisibulaid ei teki.