Nippe kurgu tervena hoidmiseks

Sisuturundus
Shutterstock

Ebameeldiv või kõditustunne kurgus võib olla märk algavast haigusest, mis esineb tihedamini just praegusel külmal ajal. Mida aga valu ähvardava kurguga ette võtta?

Soojad joogid

Ka kurguhaigusi aitab ära hoida üldine aktiivsus ja soojade jookide, nagu tee tarbimine. Joogid aitavad ilma kurku liigselt ärritamata sellelt haigustekitajaid minema uhtuda. Soojad (mitte kuumad või külmad) joogid on paremad seetõttu, et kurku mitte liigselt ärritada. Lisaks on mitmed ürditeed kasulikud, nagu mitmete teiste seas salvei või islandi sambliku tee.

Kasulikud toiduained

Mesi on teada-tuntult haigustekitajate vastu võitlev ning kurku pehmendav. Samuti on kasuks ka teised üldiselt külmetushaiguste puhul kasutatavad toiduained, nagu limaskestasid ergutav ning kaudselt keha soojendav ingver.

Kurgu ärritamisest hoidumine

Lisaks on mõistagi kasulik hoiduda kurgu liigsest ärritamisest suitsetamise või suurte temperatuurimuutustega. Selleks ei tasu ette valmistumata soojast ruumist õue tormata ning samuti tuleb vältida üleriietumisega kaasneda võivat külma tuult higisel nahal. Teisisõnu - tuleb end hoida!

Kurgupastillid ja spreid

Näiteks teena manustatav islandi samblik on põhilise toimeainena ka käepärastes Isla pastillides. See lahendus on ajutiselt kurku pehmendav ning heaolu pakkuv, kuid sel on ka pikemaajalisem kurku kaitsev mõju.

Isla imemispastillid on tuntud oma loodusliku toimeaine poolest, milleks on islandi käokõrv, ehk rahvakeeli islandi samblik või põdrasamblik. Selle pika kasutusajalooga toimeaine tõttu on Isla pastillid tõhus abi kurgu pehmendamiseks või köhast tekkiva kurguärrituse leevendamiseks. Neid suhkruvabasid pastille on seejuures väga erinevate maitsetega.

 

ISLA IMEMISTABLETID – MEIE HINNANG

Isla_1516.jpg

Proovitud Isla pastillid
Proovitud Isla pastillid
Toimetus

Isla Ginger

Kolmest testijast kahe jaoks oli tegemist parima isla imemistabletiga. Seda kirjeldati kui intensiivset, kuid peene maitsega. Lisaks on sellest kasu ka tavapärasest intensiivsemalt häälepaelte kasutajatele: „Olen pannud tähele, et kui tund aega laulda, siis hääl muutub kähedaks ja enam hästi kõrgeid noote välja ei võta. Siis 10 minutilise pausi ajal ma olen alati lutsutanud ära ühe ingveri-mee isla ja see aitab üliruttu. Köhahood lähevad üle ja hääle saab jälle lahti.“

Isla Classis

Tegemist on selge ja tugeva mustsõstra maitsega Isla pastilliga. Kolmest testijast tõi üks välja, et tegemist on tema lapse lemmiku isla tabletiga, kuigi teisalt ühele testijale oli see vähim meele järele. Siiski on kõigil võimalik valida enda maitsele vastav kasuliku toimega Isla pastill.

Isla Mint

Toodi välja, et tegemist on meeldivalt äratuntava piparmündimaitsega. Neljast katsetajast kõik olid sellega väga rahul. Ka üks müügitöö tegija rõhutas, et pastill aitab häälel taastuda.

Isla Moos

Tegemist on tavalise ja maheda maitsega islaga.

Isla Medic

Eemaldab tuntavalt ärritustunde suus. Näiteks rahustas ka punetavaid igemeid, kuigi peamise toimena loob suu limaskestale tõhusa kaitse.

Isla Junior

Kolm testijat nõustusid, et tegemist võib olla lapsele parima valikuga. See Isla maitseb nagu maasikamaitseline kummikomm.

 

MILLEKS ISLA?

Islast on laialdaselt kasu, aidates järgnevate kurguprobleemidega:

• Köhaärritus (nt. ärritav köha, kõditustunne kurgus)
• Hääle kähedus
• Kuiv õhk (kütteperioodist või konditsioneerist tingitud)
• Suur koormus häälepaeltele (õpetajad, müügipersonal)
• Suu ja kurgu kuivus

Isla kaitseb kurgu limaskesta kahjustuste eest ning selles sisalduv islandi samblik kaitseb limaskesta ka näiteks saastunud õhu eest. Teisalt on tegemist ka näiteks tervisesportlastele kasuliku pastilliga, mis aitab tiheda treeninguga kaasneva käheda hääle vastu. Seega on Isla tablettidest kasu kõigile!

lehekuljelt.jpg

Kurguhädadega ei pea leppima, vaid tasub haarata sooja tee ja isla pastillide järele!
Kurguhädadega ei pea leppima, vaid tasub haarata sooja tee ja isla pastillide järele!

Sarnased artiklid