Nutikodud arenevad: kogu majapidamist saab juhtida häälkäsklustega

kodus.ee
Anna tolmuimejale käsk koristada ja masin asub usinalt ülesannet täitma. | Tootja

Juba sel aastal on võimalik juhtida kogu Boschi nutikodu süsteemi häälkäsklustega.

Tehisintellektiga robottolmuimeja Roxxter.
Bosch on köögi ühenduvuse osas teerajaja. Möödunud aastal valmis ettevõtte võrgutoega seadmete tootevalik kõigis seadmete kategooriates. See aasta toob Bosch turule esimese ühendatud robottolmuimeja Roxxter. See suure jõudlusega abivahend on varustatud anduritega, mida seade kasutab oma keskkonna skannimiseks ja sellest interaktiivsete kaartide koostamiseks.

Tänu funktsioonile RoomSelect saab määrata seadmele kindlaid töid ja samas keelata teatud kohtadesse minemist. Roxxterit saab Amazon Alexa kaudu isegi hääljuhtimisega kasutada, öeldes näiteks: „Alexa, have the Home Connect robot vacuum the living room!“ (Alexa, las Home Connecti tolmuimeja koristab elutuba). 

Alates 2017. aasta sügisest on olnud võimalik juhtida nutikodu kaameralahendusi Amazon Alexa häälkäskluste abil, mis teeb neist ühed esimesed kaamerad, mis seda võimaldavad. Juba sel aastal on võimalik juhtida kogu Boschi nutikodu süsteemi häälkäsklustega.


Auhinnatud kaamerad turvalise kodu tagamiseks.
360° sisekaamera ja välikaamera Eyes, mis on mõlemad saanud auhindu nagu RED DOT AWARD 2017, on saadaval nutikate sõltumatute lahendustena. Alates 2018. aastast saab neid soovi korral integreerida ka Boschi nutikodu süsteemi lahendustesse. Lisaks täiustavad need alarmsüsteeme, tuvastades olukordi kaamera abil, mis hakkab alarmi teavituse aktiveerumisel kohe salvestama. 

Sarnased artiklid