Õpetajate Kodusse soovijaid on üle kahe korra rohkem kui kortereid

kodus.ee
Tallinnasse kerkiv Õpetajate Kodu | Raepress

Tallinnasse rajatavasse Õpetajate Kodusse soovib elama asuda üle 150 inimese, täna selguvad need, kes saavad 75 korteri õnnelikeks üürnikeks. „Väga paljudele käib turuhinnaga korteri üürimine üle jõu, rääkimata eluaseme soetamiseks pangast laenu võtmisest,“ tõdes abilinnapea Eha Võrk.

Õpetajate Kodu peaks valmima tänavu oktoobris. Lasnamäe Kadrioru poolsesse serva, Uuslinna tn 3a kinnistule rajatud Õpetajate Kodus on kokku 75 korterit, mis antakse üürile Tallinna linnas asuvas koolieelses lasteasutuses, põhikoolis, gümnaasiumis, huvikoolis või kutseõppeasutuses töötavale õpetajale. Õpetajate Kodus on 40 ühetoalist korterit suurusega 24,0-36,5 m2 ning 35 kahetoalist korterit suurusega 38,7-50,7 m2. 

Eluruumide üüri suurus on 5,21 eurot eluruumi üldpinna ühe ruutmeetri kohta ühes kalendrikuus - kiire arvutus näitab, et 50m2 suuruse korteri eest tuleb välja käia umbes 260 eurot kuus ning kõige pisema ühetoalise korteri saab kätte 125 eurose kuuüüriga. „Kuna tegemist on energiat maksimaalselt säästva majaga, siis saavad kõrvalkulud olema tavapärasest märksa madalamad,“ lisas Võrk.

Maja saab olema parima võimaliku energiatõhususe ja taastuvenergia tehnoloogilise lahendusega. „Eesmärgiks on seatud võimalikult madalad ülalpidamiskulud,” ütles Võrk. „Üürnike mugavuse huvides rajati maja soklikorrusele lisaks panipaikadele ka pesumasinate ja -kuivatitega nn pesuköök, ruumid lapsevankrite ja jalgrataste hoidmiseks ning mänguruum lastele. Korterid varustatakse köögimööbli ja -tehnikaga.“

Sarnased artiklid