Plaatijad seletavad: kui palju maksab vannitoa plaatimine

kodus.ee
Plaatimise hind sõltub väga paljudest komponentidest - alates plaatide suurusest ning lõikamise hulgast. | Shutterstock

Üks enamlevinud küsimus vannitoa remondi puhul on see, et miks plaatimise hinnad on nii kõrged?  Spetsialistid püüavad teema lahti seletada, milliseid töid on plaatimise juures tarvis teha ja kuidas kujuneb lõpphind erinevate lahenduste puhul.

Plaatimise hinnad tunduvad kõrged, sest selle töö juures tuleb arvestada plaatide lõikamisega, mis on üsna ajamahukas töö. Muide, mida väiksemate ruumidega on tegu, seda rohkem lõikamisi tuleb teha. Üldjuhul ühe väikese, 2 m x 2 m h=2,4 m, vannitoa puhul tuleb plaatide lõikamist umbes 30 jm! See tähendab, et väikse/keskmise 200 mm x 200 mm suurusega plaatide puhul tuleb lõigata umbes 150 plaati +/-2millimeetrise täpsusega õigesse mõõtu.

Plaatimise juurde kuulub ka aukude freesimine, mida on ühes keskmises vannitoas ca 10 tükki ja mis on samuti erinevate mõõtudega. Kõvematesse plaatidesse freesides on spetsiaalsete augufreeside hinnad kõrged. Näiteks ühe 60 mm suuruse augufreesi hind on ca 40-50 eurot ja augufreeside komplekti peab kuuluma erinevate suuruste ja mõõtudega freese.
Meisterplaatimine OÜ juht Allar Põldma ütleb kokkuvõtvalt, et tööhinna kujunemine sõltubki töötundidest, millest suure osa moodustab plaatide lõikamine.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid