Praktiline ja eriline—Ahja moodulahi

Sisuturundus
Kvaliteetne moodulahi annab sooja ja kaunistab tuba. | Ahja Moodulahi OÜ

Ahi—see on kodu süda. Puuküte on loodussõbralik ning eraldab hubast soojust tervesse majja. Ahju soetades tuleb aga otsus langetada targalt-- hea küttekolle teenib kodu lausa mitu põlvkonda.

Eesti vanim moodulahjude tootja Ahja Moodulahi OÜ töötab oma ahjud välja koostöös Eesti Maaülikooli teadlastega. Nii valmivad vastupidavad ja keskkonnasõbralikud ahjud. Valmistamisel kasutatakse looduslikku croval- materjali. Croval- toorainest valmistatud ahjuplaadid on kõrge sooja salvestusvõimega. Nii eraldub soojus ruumi ühtlaselt ja pika aja jooksul. Materjali heade omaduste tõttu on Soomes crovalit küttekollete valmistamisel kasutatud juba üle kuuekümne aasta.

Moodulahjud on välja töötatud nii, et sooja saamiseks kuluks vähem puitu. Seetõttu on puidu põlemistemperatuur palju kõrgem kui tavalises ahjus. Nii eraldub ka suitsu ja tahma põlemisel vähem. Kuigi puit põleb eriti kõrgel temperatuuril, on ahju pealispinna soojus ikkagi inimsõbralik.


Viimistle ahi sobival ajal
 

Kui ehitus- või remonditööd ruumis alles käimas on, tasuks viimistlemisega oodata—ehitustööde käigus võib ahi määrduda. Peale ehitustööde lõppu on ka lihtsam otsustada, millise viimistlusega ahi ruumi kõige paremini sobib. Seetõttu pakub Ahja Moodulahi võimalust tellida ka viimistlemata ahjusid.  Kes soovib, võib ahjule hiljem ise viimase lihvi lisada, viimistlema saab kutsuda ka Ahja Moodulahju inimesed. Disainilahendusi on rohkelt—kõik tehakse vastavalt kliendi soovile ja ideedele. Soovi korral pakub oma nõu ka disainikonsultant.

Ahjusid saab viimistleda igas toonis ning endale meelepärase materjaliga. Kasutada saab graniiti, dekoratiiv- ning looduskive, keraamilist ja klinkerplaati ning antiikkrohvi. Ka uste ning luukide valik on lai. Nii saab koju interjööriga hästi sobiva kaminahju.  

Ahjule võib anda ka lisafunktsiooni—paigutades ahjukeha kahe ruumi piirile, saab sellest ilusa ja praktilise eraldusseina näiteks köögi ja elutoa vahele. Kes aga soovib, võib oma kaminahjule lasta juurde paigaldada isegi leivaahju.

Moodulahjusid saab kolides ka uude koju kaasa võtta, samuti võib ahju maja ümberehitusel lihtsalt teise kohta paigaldada.


Kütmine suvel
 

Et ka suvel ahju tuld saaks teha, pakub Ahja Moodulahi  tavalisele siibrile lisaks stardi- ehk suvesiibrit. Suvesiiber võimaldab juhtida suitsugaasi otse korstnasse— sel puhul ahi tuba ei küta, kuna sooja salvestamist ei toimu.

Külasta ka Ahja Moodulahju kodulehte! 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid