Rõdu kujundamisel tuleb reeglitest kinni pidada. Rõdu kui vajalik lisapind

Teija Aaltonen
Teija Aaltonen

Rõdu kasutatakse kortermajades üha rohkem korteri täisväärtusliku osana ja ajaviitepaigana. Rõdu saab kasutada peaaegu samadeks tegevusteks kui väikese eramu õuegi. Pealegi on rõduteema tõusnud päevakajaliseks tegevuste pärast, mis naabritele ei meeldi.

Rõdu on korteri juures oluline lisapind. Rõdu vähese pinna kasutusvõimaluste paljusus on suisa ime, sest seal mahub toimetama ja tegutsema samaväärselt kui väikeeramu õuel. Rõdul grillitakse, süüakse, peetakse videvikku; rõdul ka võimeldakse, seda kasutatakse mänguruumina ja seal lõdvestutakse peale tööpäeva. Palavate ilmadega rõdul magatakse ja saunlemise järel käiakse end jahutamas. Rõdul kasvatatakse ka toidu- ja ilutaimi.
Koroonaaeg on rõdude kasutamist veelgi lisanud. Rõdudest on saanud inimeste jaoks kodu vajalik lisapind ja heaolu edendav koht. Seletuski sellele on lihtne – rõdu on turvaliselt koduga ühendatud pind, aga samal ajal võimaldab ta ka inimesel seinte vahelt välisõhu kätte minna. Viimaste aastate pehmete talvede mõjul on klaaspiiretega rõdusid hakatud aasta ringi kasutama.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid