See värv vaigistab valu ja toob rahuliku olemise

Kodutohter/kodus.ee
blue room
Sadolini aasta värviks on hallikassinine - seda täiendavad tumedamaid ja heledamad sinised, mis loovad ruumi atmosfääri. | Sadolin/promopilt

Sinine on tänavuse aasta üks suuri lemmikuid: näiteks Sadolini aasta värv on „Denim Drift“ (teksasinine). See on ajatult kaunis ja mitmekülgne hallikassinine, mille omadused muutuvad vastavalt selle kasutusviisile, tabades täielikult hetkemeeleolu ja elu aastal 2017. Aasta värvi täiendab sinistes toonides värvipaletipere, kus leidub tumedamaid ja heledamaid siniseid, mis loovad ruumi atmosfääri. Ent sinine värv tasub koju tuua ka tervise pärast, selgitab Kodutohter.

Sinine interjööris | Shutterstock

Monokromaatilises sinises valguses vererõhk langeb, pulss aeglustub, väheneb hingamissagedus, ihu muutub jahedamaks, lihasreaktsioonid aeglustuvad, kuid paraneb liigutuste täpsus ja peenmotoorika. Silmapilgutuste arv minutis on tavalisest harvem. Kasvab toodetava kortisooni hulk, adrenaliini hulk väheneb. 

 

blue rooms
Sinine interjööris | Shutterstock

Arvatakse, et sinine värvus vaigistab valu ja alandab palavikku, soodustab rahulikku ning sügavat und. Sinist ümbrust peetakse soodsaks temperatuuritõusuga kulgevate põletikuliste haiguste võitmiseks. Helesinine mõjuvat hästi ka mitmesugustele lastehaigustele, nagu hammaste tulek, kõrvavalu, neelupõletikud, kõne- ja hääleprobleemid.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid