Sisekujundaja soovitused: nii saad tõeliselt mõnusa jõulukodu

kodus.ee
jõulud, küünlad
Jõulude küünlasäras on midagi pühalikku, leiab sisekujundaja Katariina Kalda. | Shutterstock

Kaubanduskeskuste parklad on pilgeni täis, veel ostetakse viimaseid kinke ja kaunistusi - ent kuidas võiks jõulud kõige lihtsamini tuppa tuua? Sel teemal mõtiskleb kodus.ee palvel blogi Home for Soul autor sisekujundaja Katariina Kalda.

"Ajal kui me aina enam mõtleme liigtarbimisele, ülearusele muretsemisele ja niisama enesekulutamisele, kipume unustama, et kõik, mida tegelikult vajame, on lihtne ja südantsoojendavalt lähedal," leiab ta. Jõulude ajal on minu jaoks üheks kõige olulisemaks märksõnaks küünlad - jõuluvalgus. Kuigi põletame ju erinevaid küünlaid kogu aasta vältel, kuid jõuluaja küünlasäras on mingi pidulikkus ja pühalikkus. Valged küünlad tubades, õhtusöögilaual või kuuma tee kõrval kohvilaual, muudab hoobilt olemise soojaks ja mõnusaks," soovitab Katariina.

"Teine oluline asi, millest ma kunagi jõulude ajal ei loobuks, on kuuse lõhn. Olgu see suur ja kohev kuusepuu elutoas, kuusepuu oksad vaasis või vanikuna laual - sellega ongi jõulud tuppa toodud," räägib sisekujundaja. "Loomulikult toob jõulupuu ehtimine detsembrikuus palju rõõmu ja pakub meile igal aastal uusi ideid, kuidas kuuske kaunistada, kuid... paneme sinna eelkõige peegelduse iseendast. Kuidas on meid lõppev aasta muutnud? Mida on õpetanud? Mida väärtustame nüüd enam kui enne? Mida tahame endast anda ja jagada just nüüd? Soojus, valgus ja jõululõhnad aitavad ehk korraks peatuda, puhata ja selle üle veidi mõtiskleda," räägib ta. "Kuid kokkuvõtvalt: lükka laste rõõmuks ikka piparkoogid ahju, soe söök kõigi rõõmuks lauale ja küünlad põlema nii õues kui toas ning ongi täiuslikud jõulud tuppa toodud!" annab ta nõu.

Soovime kõigile kodus.ee lugejatele mõnusat ja armastust täis pühadeaega!

Sarnased artiklid