Suvilasse sobib nutikas isejälgitav valvesüsteem

TMKE
Shutterstock

Suvilasse valvesüsteemi paigaldamisel tasub mõelda vee- ja temperatuurianduritele ning häireseadmetele, aga ka sellele, kuidas seda kõike mobiili kaudu juhtida ja jälgida.

"Tihti ei taheta suvila valvesüsteemile palju kulutada," tõdeb lukustusseadmeid ja valvesüsteeme müüva Valnes AS nõukogu esimees Alvar Veersalu. "Seetõttu on heaks lahenduseks kuutasuta mobiilirakendusest jälgitavad valvesüsteemid. Häirete korral tuleb kasutaja telefonile valjuhäälne teavitus ja edasise tegutsemise saab juba ise otsustada – kas paluda naabril olukorda kontrollida või on tarvis politseisse pöörduda."

Veersalu soovitab eelistada juhtmevabasid valveseadmeid: "Nende paigalduseks ei ole vaja elektrikaableid vedada. Tuleb vaid keskus vooluvõrku ühendada ja andurid paika panna. Kõik vajalikud seadistused saab ise nutitelefonis tehtava rakenduse abil ise valmis teha."

Valvesüsteemile soovitab ta lisada kindlasti veelekkeandurid. "Talvisel ajal võivad torud kergesti külmuda ja lõhkeda, kui maja on kütmata. Veelekkeandur annab ülemäärasest niiskuse või vee tekkest koheselt teada, nii saadakse võimalikule veekahjule koheselt jaole."

Veersalu soovitab mõelda ka välisireeni paigaldusele. "Üheks nutikaks lisavõimaluseks mobiilist juhitavate valveseadmete puhul on ka välisireeni sisse- ja väljalülitamise võimalus. Sageli ei taheta, et välisireen automaatselt maja juures tööle hakkaks, et see iga majale lähemale eksinud seenelist ehmatama asub," ütleb Veersalu. "Kui aga liikumisanduri häire korral ka kaamerapilt kinnitab, et tegu on näiteks puid varastavate pättidega, siis saab koheselt sireeni aktiveerida ja samal ajal juba ka politsei sündmuskohale kutsuda."

Sarnased artiklid