Talvel kütab, suvel jahutab!

Sisuturundus
Uue põlvkonna õhk-õhk-soojuspumbad ongi ehitatud niimoodi, et jahedal ajal ammutavad nad õhust soojust isegi karmi pakasega. | Kliimaseade

Tänavusel palaval suvel igatsesid paljud inimesed endale tuppa jahutavat konditsioneeri, sest toatemperatuur tõusis nii mõnelgi päeval üle 30 kraadi, mis tegi elamise äärmiselt vaevarohkeks ja ööd unetuteks. Samal ajal lülitasid aga moodsa õhk-õhk-soojuspumba omanikud oma seadme jahutusrežiimile ja nautisid mõnusalt jahedat kodukliimat.

Uue põlvkonna õhk-õhk-soojuspumbad ongi ehitatud niimoodi, et jahedal ajal ammutavad nad õhust soojust isegi karmi pakasega, vähendades sel moel olulisel määral kasutaja küttearvet, suvel aga muutuvad nad vajadusel tõhusaks konditsioneeriks, tagades toas mõnusa jaheduse ka tõelise kuumalaine korral.

Lisaks kütte- ja jahutusfunktsioonile kõrvaldavad uued õhksoojuspumbad õhust tolmu, allergeenid, hallituse jm lendlevad mikroosakesed, muutes ruumi õhu puhtamaks ja inimorganismile sobivamaks.

Kui traditsiooniliselt on seinale kinnitatavad õhk-õhk-soojuspumba sisemoodulid olnud üsna ilmetu välimusega plastikkarbid, siis näiteks Mitsubishi Electric on asunud tootma nüüdisdisainiga soojuspumpa MSZ-LN, mis sobib kenasti ka moodsasse interjööri, pakkudes ühtlasi mitmeid värvivariante.

Nägusa disainiga soojuspumbad sobivad kenasti moodsasse interjööri. | Kliimaseade

Nendel soojuspumpadel on ka 3D-infrapunasensor i-see, mis tuvastab ruumis inimese tema kehatemperatuuri järgi, suunates õhunivoo tema suunas. Kahe autonoomselt töötava õhusuunaja korral võidakse suunata õhuvooge ruumi eri osades paiknevatele isikutele.

Nüüdisaegseid soojuspumpi saab juhtida distantsilt, kasutades selleks nutitelefoni või tahvelarvutit. Nii näiteks võib kasutaja alandada hommikul kodust lahkudes toatemperatuuri tema valitud tasemele, säästes sellega elektrit ajal, mil kedagi kodus pole. Enne koju jõudmist saab aga distantsilt tõsta temperatuuri jälle endisele tasemele. Nutikas öörežiiim vähendab seadme niigi madalat mürataset 3 dB võrra ja elimineerib ka kõik märguanded, et oleks mõnusam uinuda.

Moodsa õhk-õhk-soojuspumba paigaldamine on suhteliselt kiire ja valutu toiming, ent nõuab samas kindlasti professionaalset meistrimeest, kes oskaks teile soovitada vajaliku võimsusega seadme ning selle ka vastavalt tehase nõuetele paika panna. See tagab mitte ainult soojuspumba nõuetekohase funktsioneerimise, vaid ka tehasepoolse garantii.
Paigaldades sügisel uue põlvkonna õhk-õhk-soojuspumba, on teil talvel küttearved väiksemad ja kuumal suvel toad mõnusalt jahedad.

3D-infrapunasensor i-see tuvastab ruumis inimese tema kehatemperatuuri järgi, suunates õhunivoo tema suunas. | Kliimaseade
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid