Tee endale tõeliselt mõnus koduspaa

kodus.ee
koduspaa
Vannisoolad, kehakoorijad - ka oma vannitoas saad teha mõnusa spaaõhtu. | Shutterstock

Sul pole võimalust spaas mõnuleda? Pole hullu, ka oma pisikese vannitoa saad muuta tõeliseks koduspaaks!

Korrasta vannituba

Kui vannitoas on liiga palju asju, vaata kriitilise pilguga üle, kas kõik see kuulub ikka vannituppa - äkki saad midagi panipaika viia või mustapesukorvi välja tõsta? Säti võimalusel endale vannituppa ka üks mõnus pehme istumiskoht, pane valmis pehmed rätikud, süüta romantilised küünlad ja poe hommikumantlisse. Sega eelnevalt valmis ka kehakoorijad jms. abivahendid, mida plaanid oma koduspaas kasutada. Oluline on ka see, et võtad endale mitu tundi segamatult spaaõhtu jaoks aega.

Rahune maha ja vii end meeleollu

Võid alustuseks teha endale tassikese rahustavat, maitsvat taimeteed - jagame nippe parima taimetee valmistamiseks siin. Taimed on sulle koduspaa loomisel hindamatuks abiks, näiteks imeliselt lõhnav ja paljude heade omadustega lavendel. Tee mõned lihtsad hingamisharjutused või lõõgastav joogaharjutus.

Poe vanni

Vannis mõnulemine on spaaõhtu oluline osa - pane valmis mõni mõnus vannisool, et nahk liigselt ära ei kuivaks. Umbes neli supilusikatäit vannisoola peaks olema küll.

Kehakoorimine ja niisutus

Pärast vanniskäiku hellita oma keha koorimisega. Lihtsa kehakoorija saad kasvõi köögist: sega pastaks 100 grammi kohvipulbrit, peotäis hakitud mündilehti ja 300 ml oliivõli. Nippe headeks kehahooldusvahenditeks köögikapist saad ka siit. Pärast koorimist puhasta nahk korralikult, kuivata ja niisuta - näiteks Eestis toodetud Lumi looduskosmeetikaga.

Lase õhtul kulgeda

Lase spaaõhtul rahulikult kulgeda ning liigu mõnusa ja rahuliku ööune suunas: jäta kõrvale nutiseadmed, luba endale rahulikku mõtlemise ja olemise aega kuni tulebki aeg voodisse heita. Oled oma kehale teinud kingituse, mille eest ta sind tänab!

Sarnased artiklid