Testi lihtsa nipiga: kas magad piisavalt?

kodus.ee
uni
Testi ennast: kas puhkad korralikult välja? | Shutterstock

Haigutad, kõnnid päev otsa uimasena ringi, tööd ja tähtajad kuhjuvad - äkki oled üleväsinud? Õpetame lihtsa nipi, kuidas seda testida saad.

Selleks läheb tarvis väikest dessertlusikat ja taldrikut (kõige paremini sobiks näiteks metallist puuviljataldrik, kandik vms). Kui õhtul voodisse lähed, võta lusikas kätte ja hoia seda taldriku kohal, näiteks üle voodiääre - püüdes ise uinuda. Vaata enne kella ka! Seejärel sule silmad , hinga sügavalt sisse ja välja, keha lõdvestub. Kui hakkad unne suikuma, ja keha on tõsiselt lõdvestunud, lased tahtmatult lusikast lahti, see kukkub kolksuga kandikule. Kolksatuse peale ärkad üles ja märgid üles kellaja, palju uinumine sul aega võttis.

Olenevalt sellest, kui kiirelt magama jääd, saad määrata ka oma üldist tervislikku seisundit:

* kui uinumiseks kulub alla 5 minuti, on su keha üleväsinud ja väga kurnatud. Ära unusta, et pidev unevõlg võib viia tõsiste tervisehädadeni, sestap anna oma kehale vahetevahel piisavalt puhkust.

* kui uinumine võtab aega 5-10 minutit, näitab su keha esimesi üleväsimuse märke. Äkki magad isegi piisavalt, aga rahutult? Vaata magamistoas kriitilise pilguga ringi, ega seal segajaid pole ning hoolitse selle eest, et kõik tingimused mõnusaks ööuneks oleks tagatud.

* kui uinumine võtab aega 10-15 minutit, on sinuga kõik korras ja põhjust muretsemiseks pole. Muide, enamik inimesi jääb magama umbes 14 minuti jooksul.

Vaata ka, milliseid nippe filmitäht Gwyneth Paltrow soovitab, et end terveks magada!

 

Are you getting enough sleep? This simple test will tell you... - The Truth About... Sleep - BBC One

Sarnased artiklid